Jump to content
  • Create New...

Rekrutacja

Wszystkich zainteresowanych adminowaniem zapraszamy

Zobacz

Sponsors / Partners

Kosz Warsztat graficzny /quzevsky #FRANKLIN

noiz
 Share

Recommended Posts

Chciałbym tylko dodać, że 'zabawę' z grafiką zacząłem dzisiaj (tj. 28 października).

Prosiłbym o wypowiedź jakiś bardziej zaawansowanych grafików. Prosiłbym również o polecenie jakieś wersji ps'a bo z tego co wyczytałem to w Gimpie nie opłaca się 'zagłębiać' bo ps jest 100 razy lepszy ;p Ale widziałem sporo wersji i nie wiem która najlepsza.

Autor: quzevsky #FRANKLIN (ofensywny zolw FR4NKLIN)

Screen/Demo: 

Pierwsza praca w życiu. (GIMP)

bez-nazwy.png

• Like 1

Przede wszystkim ciężko oceniać Twój warsztat graficzny, gdyż takiego nie posiadasz. Nie obraź się, pracę są stricte amatorskie i musisz jeszcze bardzo dużo pracować nad swoimi umiejętnościami. Mam nadzieję, że będziesz z każdym dniem lepszy i trzymam za Ciebie kciuki.

Prace są bardzo słabe. Nie wstawiaj każdej nowej pracy co zrobisz tylko popracuj i jak ci się naprawdę spodoba to dopiero wstaw do oceny. 

Nie obraź się, pracę są stricte amatorskie i musisz jeszcze bardzo dużo pracować nad swoimi umiejętnościami. Mam nadzieję, że będziesz z każdym dniem lepszy i trzymam za Ciebie kciuki.

Codziennie pracuje nad swoimi pracami, ale tak jak napisałem w 1 poście - jestem początkującym 'grafikiem'(o ile mogę siebie tak nazwać). Ale dzięki, pozdrawiam ;)

Prace są bardzo słabe. Nie wstawiaj każdej nowej pracy co zrobisz tylko popracuj i jak ci się naprawdę spodoba to dopiero wstaw do oceny. 

Nie wstawiam każdej, a te które mi się podobają xD Liczyłem na jakieś porady, ale i tak dzięki ;)

Każda wersja Adobe PhotoShop jest dobra i te wersje nie różnią się aż tak bardzo. Ja aktualnie korzystam z PhotoShop CS6 - polecam. 

Początkowo poznaj wszystkie a przynajmniej część funkcji programu, potem staraj się robić lekką grafikę - avatary, sygnatury.

Przede wszystkim staraj się wtapiać render czy też zwykły napis. Możesz też użyć lekkiego nałożenia koloru, trochę wyobraźni.

Np. do sygnaturki możesz ustawić krycie tła na 80%, potem dodać jakiś logotyp na to, ładnie go wtopić, dodać jakiś łagodny kolor na to aby ładnie zgrywał się z tłem. Następnie jakiś napis, jakąś ładną prostą czcionką.

Życzę powodzenia.

• Like 1

Każda wersja Adobe PhotoShop jest dobra i te wersje nie różnią się aż tak bardzo. Ja aktualnie korzystam z PhotoShop CS6 - polecam. 

Początkowo poznaj wszystkie a przynajmniej część funkcji programu, potem staraj się robić lekką grafikę - avatary, sygnatury.

Przede wszystkim staraj się wtapiać render czy też zwykły napis. Możesz też użyć lekkiego nałożenia koloru, trochę wyobraźni.

Np. do sygnaturki możesz ustawić krycie tła na 80%, potem dodać jakiś logotyp na to, ładnie go wtopić, dodać jakiś łagodny kolor na to aby ładnie zgrywał się z tłem. Następnie jakiś napis, jakąś ładną prostą czcionką.

Życzę powodzenia.

Wielkie dzięki za porady!

Już pobieram Adobe PhotoShop CS6 i zaczynam się bawić ;)

Pamiętaj ze PS jest płatny i dobrze by było zainwestować parę złotych w licencje.

Wyklikane przy pomocy Tapatalk

PS'a można używać za darmo dopóki nie zarabiasz na tym wykonując prace. Jeżeli zaczniesz zarabiać lepiej jest wykupić licencję. 

Dopiero co zaczynasz więc nie będę się czepiał. Jeżeli chodzi o sam program osobiście poleciłbym Ci Photoshop CS5 lub CS6. Jednak wybierz lepiej gimpa a czemu? już tłumaczę, gim jest prostym programem graficznym, jego po prostu bardziej ogarniesz. Jeżeli będziesz planował swoją grafikę poszerzyć w projekty stron etc. to wtedy już możesz przerzucić na ps.

Dodatkowo warto na samym wstępie poczytać poradniki, pobrać gotowe prace w formie psd / xcf i ocenić osobiście jak to wygląda od strony projektu.

Właściwie pierwsza sygnatura. (Bez poradników)

Czas: ok. 35 minut :P

bez-nazwy-1.jpg

Wiem, że napis trochę nie pasuje, lecz muszę pobrać trochę czcionek a to jest jedna z podstawowych.

• 4 weeks later...

Początki zawsze są trudne, nikt nie mówił, że zawsze jest łatwo.

Zacznij od konkretów jak już zaczynasz... Bo narazie wstawiłeś prace, które można zrobić spokojnie bez żadnego doświadczenia ;)

Popracuj więcej nad tym co robisz, skup większą uwagę na doborze kolorów, kontrastów itd. Pamięta, że co za dużo to nie zdrowo :P

• 2 weeks later...

Wiadomość wygenerowana automatycznie.

Ten temat został zamknięty przez Moderatora.

Powód: Brak zainteresowania.

Jeśli się z tym nie zgadzasz, raportuj ten post a moderator rozpatrzy go ponownie.

Katujemy.eu - Katuj razem z nami!

• 4 years later...

●● Wiadomość wygenerowana automatycznie ●●

kosz.png

Z pozdrowieniami, Administracja Katujemy.EU

Jeśli nie zgadzasz się z powyższą informacją, zgłoś post moderatorom. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

Dlaczego Jesteśmy legendą?

Katujemy.eu to sieć serwerów Counter Strike nieustannie rozwijającą się dla Was od 2014 r. Oferujemy w pełni dopracowane i stabilne serwery, odpowiedzialną oraz zorganizowaną administrację, dzięki której nasze serwery, jak i forum cieszy się bardzo dużą renomą. Dysponujemy ogromną ilością wszelakich trybów rozgrywki, co pozwala Wam wybrać coś dla siebie. Nie czekaj i dołącz do nas, abyśmy wspólnie tworzyli jedną społeczność graczy.