Jump to content

Nowe
Serwery

Chcesz dołączyć do nas ze swoimi serwerami? Zgłoś się do Właściciela forum!

Napisz!

Rekrutacja
Trwa

Rekrutacja na Opiekunów serwera Trwa! Nie czekaj i złóż podanie już teraz!

Zobacz temat

Jaki to utwór? | Propozycja

Zdolna.
 Share

Recommended Posts

Hejcia. 

Jakiś czas temu (dziś) pomyślałam sobie że można stworzyć serię/edycję konkursu "Jaki to utwór?". Wyjaśniam od razu że Jaka To Melodia, czy Jaka To Piosenka nie podoba mi się więc starałam się wymyślić coś innego.. Fakt mało oryginalnie mi poszło, notabene.. kwestia dopracowania.

Wracając do meritum, czyli sensu mojego tematu, a głównie jego treści. 

Na czym miałoby to polegać? 

Do jednego tematu wrzucamy załóżmy 10 piosenek. Każda z nich obcięta jest do 10 sekund (max 15s.) w wersji przygotowanej pod karaoke, czyli bez słów. Wycinek z dowolnego miejsca utworu, nie musi to być początek. 

Poniżej tematu wg wcześniej określonych zasad kto miałby ochotę wpisywałby swoje propozycje nazw, oraz wykonawców utworów. Czy wysłane na pw do organizatora.. Oczywiście mnie. 😂 Co więcej.. 

Konkurs miałby swoje edycję trwające określony czas, tematu wrzucane co tydzień, przez okres edycji sumowane byłyby punkty uczestników i na koniec przyznawane symboliczne nagrody. 

A teraz czas na wszystkie odpowiedzi, kontrowersyjne również przyjmuje na klatę. 

• Like 1
  • I love 2

Wyżej Pan napisał, ewentualnie data / godzina i organizator puszcza na TS3 wtedy jeszcze miałoby to jakiś sens :default_happy:

• Like 2

większego sensu w tym nie widzę, bardziej by pasowało coś w stylu "idola", gdzie każdy śpiewa. 

taki konkurs można banalnie prosto wygrać z racji, że są aplikacje, które umożliwiają "odkrycie" autora, nazwy 

• Like 1
  • Haha 1

• Global Moderator

Hm. Bardzo ciekawa propozycja zabawy, rozumiem że wygrywa osoba która poda pierwsza 10 tytułów tak? 

Czyli wyjdzie na to samo. XD nie każdy korzysta z tego ale luz, zepsuliscie. 

Tak jak kolega wyżej napisał. Jest kilka różnych aplikacji, które to wychwycą. @ Dudnes na TS też można spróbować ale jaki to ma sens? Tak czy siak ktoś puści utwór a wtedy tylko czekasz wraz z aplikacją i tyle. Jak dla mnie pomysł dość nietrafiony ;/ 

@ Zdolna. na konkurs zapewne każdy by pobrał, ale wyżej tam wspomniany idol ciekawie się prezentuje, tylko czy znajdziemy śmiałków do śpiewania :cryingg:

@ ola7258 na TS lepsza opcja bo shazam nie zawsze za pierwszym razem wykryje. Zrobiłoby się na zasadzie jaka to melodia, kto pierwszy odpowie + 1pkt. 

2 minuty temu, dełoś napisał:

większego sensu w tym nie widzę, bardziej by pasowało coś w stylu "idola", gdzie każdy śpiewa. 

taki konkurs można banalnie prosto wygrać z racji, że są aplikacje, które umożliwiają "odkrycie" autora, nazwy 

Był już idol i wielki niewypał.... Oprócz rydzyka nawalonego w 3 dupy i MissCutie nikt nie zaśpiewał XD 

• Haha 3

• Global Moderator

Tylko że nie każda aplikacja działa od pierwszych nut, więc można by oszacować jakoś czas i dostosować. :) 

https://souldeux.com/onetimevideo/

Raz odsłuchany utwór znika. Więcej nie możesz go odsłuchać. :x wyszło by to samo co puszczone na ts3. XD

Można też zrobić jakiś event z grą na przeglądarce np. "CurveFever" czy "HaxBall" mógłbym pomóc w tym, ponieważ takie już prowadziłem. 

Nie widzę przyszłości jeśli chodzi o Twoją propozycję, niestety. Shazm i inny płatne programy poradzą sobie bez problemu nawet z mało znanymi utworami. A jeśli będzie się wstawiać utwory które nawet te programy nie wykrywają, użytkownicy nie będą ich znali za pewne, więc bez sensu. 

• Administrator

Skoro jesteśmy już przy temacie idolów nie idolów to moja propozycja jest taka:

- Dobra organizacja + ogłoszenie na forum/serwerach i zamiast idolów gdzie to nie wiadomo czy wypali lub coś w stylu 'the voice of poland' wszyscy chętni wbijają o danej godzinie i dniu na teamspeaka i organizujemy teleturniej w stylu 'milionerzy' gdzie myślę ze to by wypaliło bo nie wszyscy chcą śpiewać itd. a tutaj tylko odpowiadamy na pytania i zgarniamy nagrody oraz integrujemy się i śmiejemy. (XD)

- Wybieramy 3 dowolne tematy które będą miały sens i ludzie będą z nich zadowoleni oraz ustawiamy do nich pytania i lecimy gdzie w milionerach są (złotówki) to tutaj będą punkty + koło ratunkowe oraz 50/50 do wykorzystania przez osobę która odpowiada.

- Ustalamy za to nagrody oraz punkty np. jak w 'milionerach' do wygrania jest 500zł to tutaj będzie za to 50pkt i od jakiejś ilości punktów będą wyznaczone nagrody np. vip na forum/serwerze wplny w naszym sklepiku czy coś to by było do ustalenia.

- Żeby nie było żadnych oszustw itd. tworzymy dwa nowe kanały gdzie na jednym siedzą wszyscy i czekają na swoją kolej a na drugim kanale przesiaduje osobnik + dwie osoby które będą go pytały czyli np. ja i @ Dudnes żeby było bez podpowiadań lub koleżeństwa bo tak by też mogło być.

- Dodatkowo pytania ustalam ja z @ Dudnes np. były by to pytania związane z nasza siecią czy coś i pytania by były przez nas wymyślane ale też takie pytania żeby każdy wiedział o co chodzi a jeśli ktoś jest na sieci to raczej będzie wiedział o co chodzi dodatkowo uczestnik by miał 15sekund na odpowiedź więc raczej na Google by tak szybko nie znalazł odpowiedzi.

Oczywiście to tylko moje zasady itd. można też ustalić swoje + poprosić o propozycję osoby które by dały sensowne propozycje i wtedy by nie było oszustw/koleżeństwa itp.

Dostępne koła ratunkowe to: 
50:50
Pytanie do publiczności

Przykładowe pytania:

'Kto założył sieć katujemy i w którym było to dniu;'

A: 14 październik

B: 20 grudzień

C: 4 marzec

D: 9 maj

Nie chodzi tu o trudne pytania itd. lecz o to żeby po prostu coś się działo a myślę ze to by miało sens nawet jeśli by ktoś oszukiwał to jego sprawa nie raz takie oszustwa mają krótkie nogi i zazwyczaj odpowiedź by była błędna bo internet to nie Bóg i wszystkiego nie wie oraz nie wszystkie informacje są prawdziwe a na odpowiedź zawsze można użyć koła ratunkowego lub strzelać w odpowiedź i zawsze jakaś nagroda jest + integracja jakaś tam jest :D

1 100 zł 15pkt
2 200 zł 25pkt
3 300 zł 35pkt
4 500 zł 50pkt
5 1000 zł 100pkt
6 2000 zł 150pkt
7 4000 zł 170pkt
8 800 zł 190pkt
9 16 000 zł 210pkt
10 32 000 zł 230pkt
11 64 000 zł 250pkt
12 125 000 zł 270pkt
13 250 000 zł 290pkt
14 500 000 zł 340pkt
15 1 000 000 zł
500pkt
  • Like 3
  • I love 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.