Jump to content

Nowe
Serwery

Chcesz dołączyć do nas ze swoimi serwerami? Zgłoś się do Właściciela forum!

Napisz!

Rekrutacja
Trwa

Rekrutacja na Opiekunów serwera Trwa! Nie czekaj i złóż podanie już teraz!

Zobacz temat

[17]. Nietypowe święto.

Awika.
 Share

Recommended Posts

nietypoweswieto1.png.49057ab3723b447ea67c93a91d7dcbe3.png

Dzisiaj, 14 listopada wypada Światowy Dzień Cukrzycy

Obchodzony jest on na całym świecie już od 1991 roku. Data dzienna jest także dniem urodzin Fredericka Bantinga - odkrywcy insuliny.

Celem tego święta jest chęć zwrócenia uwagi na zagrożenia płynące z cukrzycy, a także na sposoby jej leczenia czy jej rodzaje.

Cukrzyca to choroba metaboliczna charakteryzująca się hiperglikemią, czyli podwyższonym poziomem glukozy we krwi.

Na całym świecie żyje około 422 mln dorosłych cukrzyków. Niepokojącym jest natomiast fakt, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat, liczba ta wzrosła czterokrotnie!

W naszej ojczyźnie choruje na nią około 3 milionów ludzi, jednak liczba osób nieświadomych o stanie przedcukrzycowym wcale nie jest mniejsza!

Podstawowym leczeniem chorych na cukrzycę jest insulinoterapia. Stosowana jest w cukrzycy typu 1, 2 oraz u kobiet ciężarnych.

Bardzo często cukrzyca wiąże się z otyłością, która w naszych czasach niestety staję się jedną z największych zmor, dlatego określana jest mianem epidemii XXI wieku. 

cukrzyca-typu-1-i-2.jpg.575da2ea411e25aa15dc858cbad7bded.jpg

• Like 2
  • Wow 1

Gdzieś tak parę małych % ludzi na świecie są sobie winni więc na nich mam wyjebane trzeba było nie żreć tyle Tłustych potraw oraz Słodyczy :P 

Jak już to współczuje dla reszty % osób gdzie cukrzyca wystąpiła z innych powodów ;3 

- Pisane podczas Wpier*alania Skrzydełek z KFC -

• Global Moderator

@ AxaDaksi^_^

Ta choroba nie ma w ogóle związku ze spożywaniem tłuszczu i słodyczy, a jedynie mogą sprzyjać czynnikom które mogą ją wspomagać...

• Like 1

23 minuty temu, EXTREMAAAAA napisał:

Dodatkowo dzisiaj chyba jest też dzień idioty, jeżeli mnie nie myli jakiś post z internetu XD

Z tego co wiem, dzień idioty jest 13 maja.:default_biggrin:

50 minut temu, czak napisał:

@ AxaDaksi^_^

Ta choroba nie ma w ogóle związku ze spożywaniem tłuszczu i słodyczy, a jedynie mogą sprzyjać czynnikom które mogą ją wspomagać...

Dobrze wiem że Istnieje Teoria że Spożywanie dużej ilości Tłuszczu oraz Cukru w dzieciństwie Prowadzi do Cukrzycy.

Równie dobrze jak w twojej krwi jest zbyt dużo Trójglicerydy może to doprowadzić do zagrożenia Zdrowia lub chorób takich jak Cukrzyca 

Dlatego napisałem też że Mała ilość % na świecie.

Chodzi dla mnie bardziej o te Substancje itp. które zawiera tłuszcz oraz cukier.

- W dzisiejszych ,,Wiadomościach,, mówili o Cukrzycy ^^

A 1/3 chorych nie wie, że są chorzy. Chociaż wcale nie jest tak, że spora część cukrzyków jest otyłych, a przez to gdy ktoś jest szczupły i spadnie mu cukier zbyt mocno, to jest mylony z pijanym, ponieważ przy hipoglikemii wydziela się zapach mocno zbliżony do tego po spożyciu alkoholu. Niesamowite ilu cukrzyków umiera, bo jest mylonych ze zwykłymi pijakami.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.