Jump to content

Nowe
Serwery

Chcesz dołączyć do nas ze swoimi serwerami? Zgłoś się do Właściciela forum!

Napisz!

Rekrutacja
Trwa

Rekrutacja na Opiekunów serwera Trwa! Nie czekaj i złóż podanie już teraz!

Zobacz temat

 

 

 

 

 

 

 

 

Książę Karol pomógł Polce, której spłonęła restauracja


dwbuh.
 Share

Recommended Posts

Książę Karol napisał list do Polki, która była właścicielką restauracji na Podlasiu. Jej lokal, "Tatarska Jurta" kilka miesięcy temu całkowicie spłonął. Okazuje się, że następca brytyjskiego tronu postanowił pomóc nie tylko dobrym słowem, ale także i finansowo.

 

image.thumb.png.6df460f170cc6fdb39d5b274a1e63614.png.d1f555cf7f1dba3da4e1492c4b08a223.png

 

Książę Karol 8 lat temu, kiedy przebywał w Polsce, gościł w jednej z restauracji na Podlasiu. Okazuje się, że wówczas przyjęła go "Tatarska Jurta" w Kruszynianach w północno-wschodniej Polsce, blisko granicy z Białorusią. To tam próbował lokalnych przysmaków takich jak pierogi czy gulasz. Niestety, w maju tego roku, drewniany budynek restauracji został doszczętnie zniszczony przez pożar. Właścicielka, Dżenetta Bogdanowicz przyznała, że po całym zdarzeniu otrzymała list od księcia Karola.

 

Książę Karol pomógł Polce, której spłonęła restauracja

 

Kobieta, do której należała "Tatarska Jurta" wyznała, że książę Karol nie tylko przekazał słowa otuchy, ale także wsparł ją finansowo.

"Pewnego dnia, po pożarze dostaliśmy list od księcia Karola. Dla niego to nie jest dużo pieniędzy, ale dla restauracji to wielkie wsparcie. Książę Karol przeczytał w internecie, że nasz lokal spłonął i przypomniał sobie, że odwiedził tę restaurację osiem lat wcześniej. To był bardzo miły wyraz solidarności z nami" - mówiła w rozmowie z "The National".

Wiadomo już, że pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę restauracji. O wysokości przekazanej kwoty, właścicielka "Tatarskiej Jurty" nie chciała rozmawiać. Przyznała, że ta informacja jest tajna, podobnie, jak sama treść listu.

"To niesamowite, że rodzina królewska może robić tak miłe rzeczy dla restauracji, która mieści się na wsi w Polsce" - wyznała.

Okazuje się, że właśnie ruszyły prace, mające na celu odbudowę "Tatarskiej Jurty".

 

Jak widać, książę Karol wykazał się bardzo dobrym sercem.

 

Źródło: plejada.pl

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.