Jump to content
Opiekun serwera - OTWARTA REKRUTACJA ×
Guest

[5vs5] Skarga Eldar

Recommended Posts

Nick oskarżyciela: dbk
Nick oskarżonego: Eldar

SID oskarżonego: STEAM_0:1:569397260

Data i godzina zdarzenia: 19.11.2022 mniej więcej 18:00 - 19:30
Przebieg sytuacji:

Siedzę sobie spokojnie przeglądając forum i inne strony w sieci. Nagle wlatuje zgłoszenie z serwera 5vs5 na DC, więc wchodzę. Na wejściu gracz o nicku "-F҉U҉R҉I҉4" wręcz drze się do mikrofonu, za co zostaje ukarany wyciszeniem na 30 min. W niemal tym samym czasie jeden z adminów serwera zbanował zgłoszonego na DC, więc wyszedłem i przeglądałem dalej neta. Chwilę po wyjściu wyciszony gracz wywołuje mnie na DC:

image.png.31fde77cbe92beb9a90ea015f3f5a0bd.png

Mija kilka chwil, powiedzmy 30 minut i wpada kolejne zgłoszenie. Wchodzę na serwer, obserwuję podejrzanego i chwilę po mnie wchodzi wyciszony wcześniej gracz. Na dzień dobry rzuca prowokacjami w moją stronę, za co otrzymuje bana na 1440 minut zgodnie z taryfikatorem. Po tym banie wspomniany w skardze Eldar zaczyna do mnie mówić na publicznym voice chacie, że mam sobie iść, nikt mnie nie lubi i że zbanowany ma rację. Atakuje mnie za to, że wykonuję to, co do mnie należy. W cudzysłowie "kiwnąłem ręką" i postanowiłem trochę pograć, skoro i tak wchodzę i wychodzę. Chwilę później wchodzi jakiś młodszy gracz. Przywitał się na co Eldar "ee uważaj bo tu są osoby z kijem w dupie". Zapytałem go na admin czacie kolokwialnie "na ch*j dalej prowokujesz" na co ten znów ma do mnie jakieś pretensje, które oczywiście ogłasza na voice czacie zamiast odpisać mi na PW. W kolejnym punkcie wypiszę dokładne czasówki z dowodami.

Dowody (screeny/demo z serwera):

Chronologicznie:

Demo nr 1: https://146.gotv.pro/srv67452/auto0-20221119-173415-747723749-de_mirage-GameTrackerClaimServer___1shot1kill.pl.dem.zip

35:50 FURIA nadużywa mikrofonu, dostaje mute 30min.
36:48 FURIA mnie obraża po moim disconnectcie, 2 obecnych na serwerze adminów nie reaguje: 
image.png.15ba84332b46bf3815dd50f16994f25b.png
37:50 FURIA kolejny raz mnie obraża, admini nie reagują:

image.png.7ec75a1767bc5999623f3b006ca1b902.png

38:19 dopiero po poniższym wpisie Eldar zwrócił uwagę, gdzie po tylu wpisach powinien być już ban.

image.png.ff20acd92c0a062dbb13d198b5b12cbd.png

39:50 zabawy komendami przez admina - gracz nie ma o tym pojęcia, bo chwilę później zapytał się co się stało z jego nickiem, czasówka niżej. (Tego jest więcej, screeny na samym dole skargi).
image.png.dc7704ce9d08338e39dd5e3fcd4cd32d.png

40:55 Eldar mówi "FURIA wiesz co, próbowałem Ci zmienić nick na POTNIK ale nie wyszło"

41:41 kolejne wyzwiska:

image.png.2f7e4a018f99434c45529f14f245a405.png

Demo nr 2: https://146.gotv.pro/srv67452/auto0-20221119-182201-1520174693-de_mirage-GameTrackerClaimServer___1shot1kill.pl.dem.zip

31:20 - FURIA dostaje bana za prowokacje na czacie:

image.png.95360fdf2c552fab0ccd73f954f65836.png

W tym samym czasie uruchamia się Eldar, mówiąc: "wiesz co dbk, ten serwer był lepszy zanim tu przyszedłeś, weź idź na inne serwery, masz m@, idź sobie stąd, nikt Cię tu nie chce tak szczerze"

Dalej "Multi admin co ma tu 5h, także..." - polecam zapoznać się z tym, jak działa ranga m@.

Demo nr 3: https://146.gotv.pro/srv67452/auto0-20221119-190443-2062627888-de_mirage-GameTrackerClaimServer___1shot1kill.pl.dem.zip

3:17 - jawna prowokacja w moją stronę przez Eldera "Uważaj bo tutaj niektórzy nie lubią jak się dużo rozmawia, więc... trzeba być ostrożniejszym"

<5:10 wychodzę z serwera>

6:10 - "dziwny ten dbk jest, poszedł sobie w końcu. Na 1d za jedno zdanie kogoś zbanować? NO K***A"

I tutaj moje trzy grosze - posłuchaj kolego, ban był zgodny z taryfikatorem to po 1. Po 2. jak widać wyżej, gracz powinien bana dostać nawet na 7 dni za to co pisał pod moją nieobecność. 

Dalej poruszany mój temat, tak bardzo ale to bardzo boli kara dla kolegi:

6:20 - "zgagować na 1d max jak już tak bardzo kij w dupie"

7:03 - "musi sobie wirtualnie przedłużać coś"

Dalej już nie słuchałem, bo nie mam aż tyle czasu i tak piszę to trzeci raz. Pragnę podziękować za wyrabianie opinii na publicznym voice chacie wśród graczy serwera.

Przy przeglądaniu dem zauważyłem, że Eldar bawi się komendami (2x NoClip + Rename podane wyżej w czasówkach).

image.png.dbeef37996ec944b850f039e3f40be18.png

Słowem zakończenia. Admin Eldar złamał co najmniej kilka zasad admina/gracza:

• Brak reakcji na obrazy, bardzo mocne obrazy i wielokrotne.
  • Zabawa komendami, przy poprzednim poście już tłumaczył się, że to było po rundzie. NIE BYŁO - na demie wszystko widać. Poza tym to i tak nie ma znaczenia kiedy. Flagi to nie zabawka.
  • Prowokacje w moją stronę + działania na moją niekorzyść po moim disconnect'cie.
  • Przestrzeganie innych graczy: "Uważaj bo tutaj niektórzy nie lubią jak się dużo rozmawia, więc... trzeba być ostrożniejszym" - przecież to jawne zdradzanie obecności admina. Nie po to są wszystkie komendy typu "ukryj". Gracze go znają, ale mnie już nie. Zupełnie niepotrzebne i bezmyślne zachowanie.
  • Idealny przykład tzw. "kolesiostwa" czyli stawianie serwerowych znajomych ponad dobro ogólne serwera.

Nie będę ukrywał. Bardzo liczę na to, że admin zostanie pozbawiony flag.
Minus w tabelce za tyle przewinień i na taką skalę to za mało.
Powyżej mamy przykład braku profesjonalizmu pod wieloma kątami. Zabawa komendami na tak dobrym serwerze to gwóźdź do trumny.
Sieć istnieje od 8 lat i mam nadzieję, że osoby za nią odpowiedzialne (które w dużej mierze przyczyniły się do powstania tak ogromnej społeczności) podejmą właściwą decyzję i nie pozwolą, żeby ktoś w ten sposób to niszczył.

A co do Ciebie @ Eldar . Mogłeś zrobić naprawdę wiele. Jeśli uważałeś jakąś moją decyzję za niesłuszną, miałeś co najmniej 3 opcje:

• zgłosić to do opiekuna/właściciela
  • złożyć skargę
  • zwyczajnie w świecie ze mną pogadać PW

Wolałeś, kolokwialnie mówiąc, obrabiać dupę za plecami i mówić same złe rzeczy na mój temat.
Gdybyś podszedł do tego normalnie i zapytał dlaczego tak, a nie inaczej, nie byłoby tej skargi, bo większość z opisanych wyżej rzeczy nawet nie zostałaby przeze mnie wyłapana.

Karma wraca.

W miarę możliwości, proszę o podjęcie tematu przez @ Karcok @ happy. .

* Sytuacja miała miejsce już kilka dni temu, jednak przez prowadzone prace nad forum temat został już dwukrotnie usunięty. W razie potrzeby, wszystkie podane w skardze dema mam zapisane na dysku.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.