Jump to content
Opiekun serwera - OTWARTA REKRUTACJA ×
Emilciaa

Znaki Zodiaku

Recommended Posts

 • Katowicz

Untitled-2.thumb.png.0082a61c91421faae30e1e62dadd5939.png

 

 

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Historia znaków zodiaku

 

Wiele tysięcy lat temu, ludzie posługiwali się gwiazdami, aby przepowiadać losy świata. Dla starożytnych obecne znaki zodiaku były wielką księgą ze spisem losów świata. Konstelację gwiazd były nazywane przed wiekami.

 

Kto wymyślił znaki zodiaku?

 

Konstelację gwiazd zaczęto nazywać w starożytnej Mezopotamii. Prawdopodobnie nazwy gwiazdozbiorów wymyślili Sumerowie, choć niektóre teorię wskazują na Akadyjczyków. Charakterystyczne kształty w gwiazdach wyszukiwano 3-4 tysiące lat temu. Na początku było więcej niż 12 nazw gwiazdozbiorów. Mniej więcej 500 lat p.n.e., astronomowie babilońscy podzielili elipsę na 12 równych części po 30 stopni. Dzięki temu podziałowi powstał Zodiak, który jest przecinany kołem zataczanym ruchem Ziemi wokół Słońca.

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Baran 

 

Data urodzin: 21 marzec- 20 kwiecień

 

Znak:

 

Untitled-1.jpg.e36e7085e2627c3dcc33e9c4b6c782dc.jpg

 

Żywioł: Ogień

 

Dominująca Planeta: Mars

 

Kolor: Czerwony

 

Cechy i osobowość:

Osoby spod znaku Baran są pełne energii, bardzo dynamiczne, chcące być pierwszymi we wszystkim, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Są pełne zapału, entuzjazmu i mają ducha przygody, dlatego kochają wolność, niezależność i mają ambicję do znajdywania odpowiedzi na każde pytanie. Z tego powodu czasami natknąć się można na impulsywny upór oraz momenty agresji i zniecierpliwienia u tych osób. Z reguły łatwo urazić uczucia Barana, a kiedy czują się urażone, nie łatwo przebaczają. Jako iż, jest to pierwszy znak zodiaku, uważa się ich za urodzonych liderów, którzy lubią inicjować i walczyć we własnych bitwach za sprawy, w które wierzą, do czasu uzyskania końcowego rozstrzygnięcia.

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Byk

 

Data urodzin: 21 kwiecień- 21 maj

 

Znak: 

 

byk.jpg.cfac458d3ff9b8f5aacd69d2347de0db.jpg

 

Żywioł: Ziemia

 

Dominująca Planeta: Wenus

 

Kolor: Purpurowy

 

Cechy i osobowość:

Byki są bardzo praktyczne, kreatywne i mają ogromną siłę woli. Często wybierają bardziej konserwatywną i bezpieczną postawę, zwłaszcza gdy chodzi o ochronę swojej rodziny i przyjaciół. Kochają wszystko co dobre i piękne oraz otaczać się rzeczami materialnymi i przyjemnościami, które czynią ich szczęśliwymi. Mają świetne pomysły i wielkie poczucie sprawiedliwości, co może ich obrócić w ludzi upartych, surowych lub egocentrycznych. Upartość, bardzo znana cecha Byków, jest zarazem ich wielką zaletą, która pozwala im być ambitnymi i znakomitymi pracownikami, co prowadzi do sukcesów w finansach.

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Bliźnięta

 

Data urodzin: 22 maj- 21 czerwiec

 

Znak:

 

bliznieta.jpg.ad81d4e7bc97fc8ecce9dacda77d5684.jpg

 

Żywioł: Powietrze

 

Dominująca Planeta: Merkury

 

Kolor: Zielony

 

Cechy i osobowość:

Bliźnięta to znak dualizmu, który ma dwie twarze z różnymi osobowościami i nigdy nie będziesz wiedzieć, z którą się zetkniesz. Z jednej strony osoby te są bardzo komunikatywne, towarzyskie, emocjonalne, hojne, a przy tym mają świetną wyobraźnię, a z drugiej strony, bywają niezdecydowane i nadmiernie myślą o różnych sprawach. Kochają nowe wyzwania i aktywność umysłową oraz fizyczną, choć często brakuje im dyscypliny i wytrwałości do ich ukończenia. Czasami mogą zachowywać się jak dzieci: łatwo się zniechęcają, kiedy nie osiągają swoich celów, posługują się małymi kłamstwami, chcą zyskać uwagę innych ludzi oraz lubią otrzymywać pochwały i prezenty. Koniec końców, osoby te są zdolne do pozytywnego dostosowania się do sytuacji, a zabawa jest często z nimi gwarantowana.

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Rak

 

Data urodzin: 22 czerwiec- 22 lipiec

 

Znak:

 

rak.jpg.07b88ddd27d5ca302436f81a9de9ce0c.jpg

 

Żywioł: Woda

 

Dominująca Planeta: Księżyc

 

Kolor: Biały i złoty

 

Cechy i osobowość:

Rak jest osobą, która swobodnie może pójść z jednego końca na drugi w kwestii swego zachowania i posiada cechy, które są trudne do zdefiniowania. Z jednej strony osoby te mogą być zdeterminowane, uparte, uporczywe, mądre, energiczne, a przy tym niechlujne, a z drugiej strony potrafią być bardzo nieśmiałe, wrażliwe lub nudne. Zwykle są bardzo domowe i rodzinne. Dom jest ich schronieniem i idealnym miejscem do spędzania czasu w spokoju. Kochają wszystkie rodzaje sztuki i mają bardzo dobrą pamięć, szczególnie do cennych wspomnień, z wielką precyzją w kwestii detali. Aby Rak mógł w pełni wykorzystywać swój potencjał, musi szukać równowagi między dwiema stronami swej osobowości, by wyciągnąć z nich wszystko co najlepsze.

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Lew

 

Data urodzin: 23 lipiec- 22 sierpień

 

Znak:

 

lew.jpg.499b5aaf6c2c25ba37ab5f453ef97f12.jpg

 

Żywioł: Ogień

 

Dominująca Planeta: Słońce

 

Kolor: Złoty i pomarańczowy

 

Cechy i osobowość:

Lwy są silnymi, odważnymi oraz niezależnymi ludźmi. Cechuje je dramatyzowanie, ale są jednocześnie bardzo towarzyskie i kreatywne. Mają urok osobisty, inteligencję i są idealistami. Często używają swego poczucia humoru, aby lepiej komunikować się z innymi. Z negatywnych spraw, niektóre Lwy posiłkują się kłamstwem, aby osiągnąć, niektóre ze swoich celów lub zdyskredytować tych, których nie lubią. Mają wielkie ego z powodu swego dominującego charakteru i wierzą, że są lepsi od innych oraz potrafią zachować się bardzo arogancko.

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Panna

 

Data urodzin: 23 sierpień- 21 wrzesień

 

Znak:

 

panna.jpg.5bc0d04abed812a09e44aa33eeb5a032.jpg

 

Żywioł: Ziemia

 

Dominująca Planeta: Merkury

 

Kolor: Zielony i Ciemnobrązowy

 

Cechy i osobowość:

Osoby spod znaku Panna są troskliwe, uprzejme i bardzo pomocne, a poza tym ostrożne w kontaktach z innymi ludźmi, łagodne i delikatne, kiedy sytuacja tego wymaga. Mimo, iż lubią mieć uporządkowane życie, z wszystkich znaków najbardziej zaniedbane. Są dobre w pisaniu i przemawianiu, choć zdarza im się nie zrozumieć swoich własnych myśli. Kochają życie, ale czasami mogą wydawać się naiwne, co prowadzi do antypatii i problemów. Brakuje im zdecydowania w swoich opiniach i emocjach, powodując, że nie potrafią podjąć decyzji. Panny są zabawne, miłe, dobrze doradzają w wyniku swojej naturalnej intuicji w relacjach społecznych.

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Waga

 

Data urodzin: 22 wrzesień- 22 październik

 

Znak: 

 

waga.jpg.b91c4dccae307df35199cddcddac2352.jpg

 

Żywioł: Powietrze

 

Dominująca Planeta: Wenus

 

Kolor: Niebieski

 

Cechy i osobowość:

Te osoby są jednymi z najbardziej zrównoważonych i zgodnych osobowościowo. Są przyjaźni, kochają pokój i sprawiedliwość. Są eleganccy i uroczy. Lubią ładne rzeczy i piękno, a brzydzą się konfliktami i okrucieństwem. Jeśli stają w obliczu napięcia, będą starać się rozwiązać sprawę dyplomatycznie, zamiast dalej się kłócić. Mogą stać się niejako frywolne i nie mieć po drodze z ludźmi, którzy im się sprzeciwiają. Są ludźmi ze świetnymi umysłami, są to osoby bardzo wnikliwe i inteligentne, mający pasję do wszystkiego co ma związek ze sztuką i kreatywnością, a zwłaszcza do książek i niekończących się rozmów.

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Skorpion

 

Data urodzin: 23 październik- 21 listopad

 

Znak:

 

skorpion.jpg.5273b1386072e59e0127c790c964af65.jpg

 

Żywioł: Woda

 

Dominująca Planeta: Pluton

 

Kolor: Ciemnoczerwony i Czarny

 

Cechy i osobowość:

Skorpiony są pasjonatami, bardzo przyjazne, wyedukowane, świetni rozmówcy, ale bywają wycofani. Mogą być nieco rozdarci w miejscach publicznych, nie są na pewno w centrum uwagi, ale w rzeczywistości skrycie analizują wszystko co je otacza. Są bardzo emocjonalne, na tyle, że często czują się urażone i łatwo je zranić. Posiadają wielki magnetyzm , charyzmę i intuicję- wydają się jednak spokojnymi ludźmi, co czyni ich dobrymi liderami, jako że wiedzą jak analizować i prowadzić samych siebie w różnych sytuacjach i z ludźmi, których napotykają na swej drodze. Bardzo oddają się temu co robią. Muszą jednak kontrolować swoje impulsy, jako że czasami dają się ponieść zazdrości, arogancji, a nawet agresji. Jeśli osiągają w życiu sukces, jest duże prawdopodobieństwo, że stają się w czymś geniuszami.

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Strzelec

 

Data urodzin: 22 listopad- 21 grudzień

 

Znak:

 

 strzelec.jpg.cff9f6020ed54ea3e120387f03e742aa.jpg

 

Żywioł: Ogień

 

Dominująca Planeta: Jowisz

 

Kolor: Purpurowy

 

Cechy i osobowość:

Strzelcy są żądni przygody, wszechstronni i mają otwarte umysły. Są bardzo hojni, uczciwi, mają jednak problem z osiąganiem, a nawet wyznaczaniem sobie celów. Wierzą w zasady etyki, zwykle podążają za jakąś grupą lub organizacją, co sprawia, że wierzą też w przesądy. Z reguły są uważne i dobrze organizują wszelkie projekty. Z drugiej strony mogą być łatwo wyprowadzane z równowagi przez mało istotne rzeczy oraz są niecierpliwe, jeśli nie dostosowujesz się do nich lub nie spełniasz tego, czego wymagają.

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Koziorożec

 

Data urodzin: 22 grudzień- 20 styczeń

 

Znak:

 

koziorozec.jpg.328a05718905a4e6d6ab777d4e5f48b0.jpg

 

Żywioł: Ziemia

 

Dominująca Planeta: Saturn

 

Kolor: Brązowy

 

Cechy i osobowość:

Koziorożce są poważne, ostrożne, są dość cichymi ludźmi. Cechują je bardzo pragmatyczne podejście do rodziny i sfery zawodowej. Pracują z wielką wytrwałością, aż skończą dane zadanie. Są zdyscyplinowani i schludni, lubią mieć wszystko pod kontrolą, są znakomitymi liderami jeśli tylko potrafią zapanować nad swoją upartością, podwładnymi lub kiedy czują, że są jedynymi, którzy potrafią ukończyć pracę i zrobić ją dobrze. Koziorożce mają tendencję do bycia pesymistami, uczucia przygnębienia, są nieco melancholijni, dlatego zaleca się im szukanie profesjonalnej pomocy, kiedy chcą stanąć na nogi lub poszukać stabilności za pomocą technik relaksujących i medytacji, które na pewno bardzo im pomagają.

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Wodnik

 

Data urodzin: 21 styczeń- 18 luty

 

Znak:

 

wodnik.jpg.76ea6df1f0d50375310eebb1cf356db8.jpg

 

Żywioł: Powietrze

 

Dominująca Planeta: Uran

 

Kolor: Turkusowy

 

Cechy i osobowość:

Wodnik może być zarówno wstydliwy i cierpliwy, lub bardzo żywy i ekscentryczny. Kimkolwiek bywają Wodniki, mają atrakcyjną osobowość i lubią pomagać innym. Z reguły są uczciwi, mądrzy i spójni w swoim działaniu, przy tym niezależni, i choć lubią spędzać czas z ludźmi, których kochają, lubią też momenty samotności jako sposób na naładowanie baterii. Bycie Wodnikiem, czyli Strażnikiem Wody, zapewnia trwanie cyklu życiowego, leczy i chroni rośliny, zwierzęta i ludzi. Wodnicy mają bardzo humanitarne i przemyślane ideały, choć część osób oskarża ich o bycie zimnymi i emocjonalnie zdystansowanymi. Wszystko czego potrzebują to najpierw zaufać ludziom, aby w pełni być otwartymi.

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Ryby

 

Data urodzin: 19 luty- 20 marzec

 

Znak:

 

ryby.jpg.2194427b7e3e767c5ac3d395b5c1e692.jpg

 

Żywioł: Woda

 

Dominująca Planeta: Neptun

 

Kolor: Niebieskozielony

 

Cechy i osobowość:

Ryby mają osobowość, która ma tendencję do wrażliwości. Są cierpliwe, spokojne, emocjonalne, wyrozumiałe i mają dużo empatii wobec innych ludzi. Są bardziej przejęte cudzymi problemami niż swoimi, nie przejmują inicjatywy, aby rozwiązać swoje własne problemy. Nie są urodzonymi liderami, ale ich opinie są zawsze brane pod uwagę. Są bardziej marzycielami, niżeli racjonalnie myślącymi intelektualistami. Są aż nadto pewne siebie, łatwo otwierają się przed innymi, co często prowadzi do zawodów. Często też grają rolę ofiary lub męczennika, aby zyskać uwagę innych osób, dlatego muszą ustawiać sobie granice, by mieć lepsze i zdrowsze życie.

 

linia-ruchomy-obrazek-0546

 

Pytania do czytelnika

 

Wierzysz w horoskopy i kompatybilność znaków zodiaku?

Ile z opisu twojego znaku zodiaku zgadza się z tobą?

 

Dziękuję za chwile uwagi i przeczytanie. Mam nadzieję, że czegoś się dowiedziałeś o swoim znaku zodiaku.

 


Źródło:1.

 • Like 1
 • I love it 8
Link to comment
Share on other sites

 • Katowicz

Nie wierzę w horoskopy, choć często trafiałem na takie, które się sprawdziły. Zwykłe uniwersalne prawdy, które mają jakąś swoją szanse na spełnienie. Jeśli chodzi o opis mojego znaku zodiaku, myślę że po części perwne fakty mogą się zgadzająć, choć myślę, że jakbym przeczytał opis innych znaków, miałbym takie same odczucia.

 • Like 2
 • I love it 1
Link to comment
Share on other sites

 • Deserved

Wierzysz w horoskopy i kompatybilność znaków zodiaku?

Całkowicie nie jestem przekonany, co do horoskopów, wiary wróżby i temu rzeczy podobne. Kiedyś słyszałem o kompatybilności znaków zodiaku - bodajże od mojej mamy i coś w tym było. 

 

Ile z opisu twojego znaku zodiaku zgadza się z tobą?

W 100%, mój znak zodiaku, dokładnie opisuje moją osobowość. 

Wodnik. ;p

 

Gicik artykuł! :pepoLove:

 • Like 3
 • I love it 1
Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem 4 znaki zodiaku i 3 z tych 4 się sprawdzają. Co prawda mój horoskop mnie najlepiej opisuje - baran - bądź co bądź dalej nie wierze w horoskopy z takich względów jak chociażby to że większość innych się może sprawdzić. 

 • Like 2
 • I love it 1
Link to comment
Share on other sites

 • Deserved

Horoskopy czytam raz na ruski rok, jeśli w ogóle. Jednak wierzę w kompatybilność znaków zodiaku. Naczytałam się i wiele, wiele rzeczy zawsze się zgadzało. 

A opis w sumie w dużej mierze się zgadza. Stuprocentowa Panna. :|

Super pracka! 

 • Like 1
 • I love it 1
Link to comment
Share on other sites

Wierzysz w horoskopy i kompatybilność znaków zodiaku?

Nie.

 

Ile z opisu twojego znaku zodiaku zgadza się z tobą?

Lwy są silnymi, odważnymi oraz niezależnymi ludźmi. Cechuje je dramatyzowanie, ale są jednocześnie bardzo towarzyskie i kreatywne. Mają urok osobisty, inteligencję i są idealistami.

Dokładnie to, reszta jest nie prawdziwa, fałszywa.

 

Dobra robota @ kat20223.png Emilciaa :serduszko:

 • Like 1
 • I love it 1
Link to comment
Share on other sites

 • Deserved

Świetna praca! 

A co do pytań, to wierzę w kobpatybiloność znaków zodiaku, może jakoś bardzo się w to zagłębiałam ale od czasu do czasu sobie sprawdzam i dość często się sprawdzają.

Po części się zgadzam z moim opisem znaku, taki w 80 % baranek. 

 • Like 1
 • I love it 1
Link to comment
Share on other sites

Super robota, zrobione po profesorsku :D

Przeczytałem tylko Skorpiona ze względu na lenistwo, ale:

 

1. Nie wierzę.

2. W sumie to większość się zgadza jeśli chodzi o cechy. Kolory totalnie nie, żywioł hmm temat do dłuższego zastanowienia. A co do planety to WTF? :D

 

Link to comment
Share on other sites

 • Asuna locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.