Jump to content

Nowe
Serwery

Chcesz dołączyć do nas ze swoimi serwerami? Zgłoś się do Właściciela forum!

Napisz!

Rekrutacja
Trwa

Rekrutacja na Opiekunów serwera Trwa! Nie czekaj i złóż podanie już teraz!

Zobacz temat

 

 

 

 

 

 

 

 

Koniec Google+! Wyciek danych jego użytkowników!


dwbuh.
 Share

Recommended Posts

Chyba wszyscy się tego spodziewaliśmy – Google+ od bardzo dawna było niedobitkiem. W uścisku Facebooka, Twittera czy Instagrama pomysł giganta z Mountain View nie miał szans się przyjąć – dziś Google oficjalnie poinformowało, że ich serwis społecznościowy zostanie zamknięty.

 

GOOGLE + ZOSTANIE ZAMKNIĘTE

 

To koniec Google+. Gigant przyznał dziś, że prawnie nikt nie interesuje się tym serwisem – 90% sesji trwa… około 5 sekund. Co najciekawsze, nie to jest powodem takiego stanu rzeczy. O co więc chodzi? O to, że w 2015 nastąpił ogromny wyciek danych użytkowników tego portalu – poszkodowanych zostało blisko 500 tysięcy osób. W skład tych danych weszły m.in. adresy e-mail, daty urodzin, płcie, zatrudnienia, statusy związków i zdjęcia profilowe.

 

Dowiadujemy się o tym dopiero teraz, bo Google zataiło przed nami tę informację. Firma tłumaczyła się tym, że nie chciała znaleźć się na ustach wszystkich, tak jak to było z Facebookiem przy okazji afery z Cambridge Analytica. Ponadto, gigant uspokaja, że nic wielkiego tak naprawdę się nie stało – nie ma dowodów, że ktoś wykorzystał te dane do niecnych celów.

 

Serwery Google+ zostaną wyłączone w ciągu 10 miesięcy. Będziecie tęsknić?

 

Źródło: gsmarena

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.