Jump to content
Konkurs, do wygrania rękawice! ×
walter biały

XXI wiek.

Recommended Posts

1. Wstęp

Zdaję sobie sprawę iż owa praca może być trochę kontrowersyjna i naruszyć pewne standardy, ale nigdzie nie mogę wyrzucić swojego ,,imperium rzymskiego'' które aktualnie siedzi w mojej głowie od średnio kilku miesięcy. Koncepcja tej pracy powstała z inspiracji tekstem pewnego użytkownika tego forum. W owej wypowiedzi pragnę skupić się w większości na problemach obecnego świata (a wierzcie mi, że trochę ich jest :)). Dość spraw informacyjnych czas przejść do tematu pracy. W roli (dość długiego) wstępu pragnę zadać wam jako użytkownikom pytanie. Co wam przychodzi jako pierwsze do głowy kiedy pada hasło ,,21 wiek''? Zatrzymajcie się w tym momencie i odpowiedzcie sobie w głowie na to pytanie. Zaczynajmy.

2. Technologia

Ludzie X czasu temu twierdzili że za sto lat to będzie dopiero życie. Sugerowali latające samochody, roboty i wiele więcej rzeczy stosunkowo nierealnych. Fakt niektóre rzeczy rzeczywiście przeszły tak zwany ,,glow up''. Mamy samochody w 100% działające elektrycznie, które dla niektórych są dużym przełomem a dla niektórych fatalnym projektem. W mojej opinii nie jest to taki zły pomysł jednak architekci tego wszystkiego powinni wymyślić trochę lepiej działający system bezpieczeństwa z nakładem na sytuację pożarowe. Gaszenie takiego typu samochodu wymaga dokładnego schłodzenia baterii elektrycznej. Najdłuższa akcja pożarowa w Polsce trwała prawie 22 godziny. Takie auta są umieszczane w specjalnych kontenerach napełnionych wodą. Woda ta musi zostać później zutylizowana w bezpieczny dla środowiska sposób gdyż może zawierać niebezpieczne substancje chemiczne. Technologia, internet i przyszłość czyli trzy hasła które mogą wystraszyć ale także uspokoić. Coraz częściej słyszymy o uzależnieniach od internetu wśród tych najmłodszych użytkowników. Oczywiście istnieją sposoby na ograniczenie tego problemu jednak przykro słyszy się albo widzi kiedy dzieci nie są zainteresowane światem bezmyślnie patrząc w telefon lub inne urządzenia. Kolejnym problemem internetu są wirtualne kradzieże. Technologia a także ludzie są tak mocno rozwinięci, że potrafią wykradać dane i pieniądze za pomocą kilku linijek głupiego kodu? Naprawdę? Czasami również nie wierzę, że przyszło mi żyć w czasach kiedy jakiś dzieciak będzie straszył mnie ddosem internetu...

3. Rząd

Temat dosyć obszerny i znany w współczesnym świecie. Myślę, że nie ma osoby która nigdy nie skrytykowała osoby rządzącej w jakikolwiek możliwy sposób. W tym podpunkcie nie chcę poruszać tematu Polski z racji ,,ciszy wyborczej'' dlatego porozmawiamy o tajemnicach rządu. Może i jestem paranoikiem i wszystko w jakiś sposób wyolbrzymiam jednak moim zdaniem wszyscy jesteśmy oszukiwani odgrywając pionki w ich grze. Wszystkie TAJNE operacje w krajach Islamskich i nie tylko. Nielegalne przejmowanie złóż ropy naftowej przez amerykanów, mordowanie tamtejszej ludności zdobywając wioski i zmieniając je w punkty wojskowe to tylko margines tego co się tam dzieje. Ameryka jest tak obszernym i władającym państwem, że wolno im dosłownie wszystko. Atak na dwie wieże? Bez problemu. Dlaczego Silverstein ubezpieczył WTC kilka miesięcy przed tragedią? Babcia zawsze powtarzała mi, że jeśli nie wiemy o co chodzi to chodzi o pieniądze i to się idealnie sprawdza. Sytuacja wygląda identycznie w innych krajach tylko może nie na taką skalę. Handel nieruchomościami, narkotykami, ludźmi, bronią i danymi to 5 rzeczy o których rząd dobrze wie jednak próbuje to ukrywać, spytacie dlaczego? Pieniądze. Większość jednak nie wszyscy dostają pieniądze od mafii za milczenie i pomoc w przemycie. Tak działa świat.

4. Społeczeństwo

Nie ma większego potwora od człowieka. Wszystko co się dzieje na świecie jest spowodowane przez człowieka. Technologia - człowiek, konflikty - człowiek, zaburzenia ekologii - człowiek. O wszystkim decyduję człowiek. Zamiast budować mosty burzymy je i budujemy mury, mordujemy się, odwracamy się od siebie, mścimy się i nienawidzimy. Wojna na Ukrainie, Izraelu i inne konflikty zbrojne są spowodowane żądzą człowieka. Okrutną żądzą. Nie zamierzam wypowiadać się na temat religii w tej pracy bo jest to sprawa na inny temat jednak w  tej sytuacji religia nie powinna odgrywać roli. Widziałem sporo filmików aktualnej wojny spowodowanej przez Hamas i muszę śmiało stwierdzić, że nigdy nie widziałem żeby człowiek miał odwagę zrobić taką krzywdę drugiemu człowiekowi. Ludzie zamiast sobie pomagać w ciężkich sytuacjach wyśmiewają się z drugiej osoby albo nagrywają te swoje zj*b*** filmiki. Przepraszam za wulgaryzmy, ale nie znalazłem lepszego sformułowanie adekwatnego do tej sytuacji. Jeśli świat się skończy to tylko i wyłącznie przez człowieka i jego chorą ,,naturę''.

5. Zakończenie

W roli krótkiego zakończenia chciałbym zaznaczyć kilka faktów. Wiem, że praca nie jest idealna jednak pisałem ją dosyć szybko i bez wcześniejszego przygotowania. Chciałem, żeby wszystko co napisałem było szczere. Kolejna rzecz, wszystko tutaj opiera się na faktach i MOJEJ OPINII. Jeśli twoje zdanie jest inne - okej, prosiłbym żebyś nie krytykował mojego zdania a ja nie będę krytykował twojego. Szanujmy się nawzajem. WAKE UP

• Like 3
  • KAT 1
  • I love it 1

• Administrator

Jak to mówił Ferdek, są rzeczy co się fizjologom nie śniły.

Są rzeczy na które wpływu nie mamy i nie będziemy mieć. Człowiek zawsze dążył do kontroli,  od czasu gdy tylko wynaleźli ogień, zawsze byli nastawieni wrogo do innych plemion. Zasada ta sama od lat, przetrwają najsilniejsi. Można by to wszystko skończyć w jeden moment, ale po co? Przecież wojny, głód na świecie, plastik, to dobre tematy na zarabianie hajsu. Jesteśmy w takim momencie ewolucji, że możemy albo sie wzajemnie wybić albo zrobić coś, żeby ten świat choć jeszcze troche był tym, co możemy oglądać. Można by się rozwodzić godzinami na te tematy.

• Like 1
  • KAT 1
  • I love it 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.