Jump to content
Opiekun serwera - OTWARTA REKRUTACJA ×
f0pa

Istari - Władcy Pierścieni

Recommended Posts

Istari Historia

Heren Istarion. Zakon Czarodziejów był organizacją potężnych Maiarów. Valarowie wysłali ich do Śródziemia w Drugiej Erze, aby pomogli wolnym ludziom w ich walce z Sauronem i innymi dawnymi sługami Morgotha. Dokładna liczba Istarich nie jest znana, ale uważa się, że w zakonie góruje pięć osób (Gandalf, Saruman, Radagast (bóry), Pallando i Alatar.) Najwyższą głową zakonu Istari jest zawsze BIAŁY CZARODZIEJ (W tym przypadku był to Saruman który jak wiemy z „Władcy Pierścieni i dwie wieże” zawarł pakt z Sauronem i okłamywał resztę rady śródziemia, lecz z tego, co wiadomo kiedyś proponowano to miejsce dla Gandalfa, lecz on z nie wiadomych powodów odmówił piastowania takiego zaszczytnego miejsce), a każdy silniejszy jego członek ma przydzieloną do opieki konkretną krainę.  

 

 

 

Majarowie - pomniejsi Ainurowie, stworzeni przez Eru (Wszechmogący bóg, stwórca Ainurów, Ardy i ich mieszkańców), którzy zstąpili na Ardę, aby pomagać Valarom w jej ukształtowaniu.

 

Istari  służyli pomocą Valarom, mając podobne cechy i zainteresowania do swoich opiekunów. Gdy Sauron zaczął nabierać mocy, Valarowie na naradzie uzgodnili wysłanie trzech emisariuszy. Liczba ta potem wzrosła do pięciu ze względu na to, że Istari byli „wcielonymi aniołami” , ich moc była ograniczona. Po przybyciu do Śródziemia początkowo traktowano ich jako zwykłych, choć mądrych starców. Valarowie nie pozwoli im bowiem ujawniać prawdziej postaci ani majesatatu. Ich prawdziowa moc został ograniczona ciałami ludzkimi. Zakano im też zdobywania władzy nad ludzmi i elfami za pomocą przemocy czy strachu. W wielu sytuacjach jednak mogli „pomagać”  sobię magią. Z tego powodu zaczęto ich nazywać powszechnie czarodziejami. Nie starzeli się, choć latami zmieniali swój wygląd (Przykładowo gandalf miał miał 1919lat.) Posiadali moc większą od innych istot Śródziemia. Choć mieli świadomość skąd przybyli, to wspomnienie o Błogosawionym Królestwie zacierało się z czasem. Przyjmując cielesność ludzką, mogli ulegać podszeptom zła jak Saruman lub dziwaczeć jak Radagast (bóry).

 

Znanych było tylko pięciu członków Istari, zaś najbardziej znany był Gandalf.

 

Olórin - Szary czarodziej, znany jako Gandalf. Po walce z Balrogiem nazywany Gandalfem Białym. Jako jedyny z Majarów wypełnił powierzą mu misję i w 1 roku Czwartej Ery odpłynąl razem z Powiernikami Pierścienia (Frodo Baggins i Samwise Gamgge) i elfickimi władcami do Amanu. Wybrał go sam Manwë (Król ardy, najpotężniejszy z Valarów). Zginął on w walce z Balrogiem w „Władcy pierścieni: Drużyna Pierścienia”  odrodził się on jako Gandalf Biały i był znacznie silniejszy, niż we wcześniejszym wcieleniu. 

 

Curumo - Biały czarodziej, znany jako Saruman. Zdradził siły dobra i stanął po stronie Saurona w (Bitwie o dwie wierze) Jego siedzibą był Isengard, który został zdewastowany podczas Ostatniego Marszu Entów (Entowie - były to wielkie drzewa,, które przebudziły się w tym samym czasie co elfy). W filmie Saruman nie zostaje zabity w Shire. W wersji rozszerzonej Powrotu króla zostaje na szczycie Orthanku wobec odmowy ofiarowania Gimie wolności ugodził on go, nożem spadając z wieży, nadziewa sie na ostrze jednego z młynów.

 

Ainwedil - bury czarodziej, zwany Radagastem. Większość swojego czasu poświęcał naturze. Jego siedziba znajdowała się w Rhosgobel w Mrocznej Puszczy. Zginąl w czasie wojny o pierścień.

 

Alatar i Pallando - Błękitni czarodzieje, których los jest nieznany. Prawdopodobnie wyruszyli na wschód, do Easterlingów i tam zostali zabici. 

 

 

 

Dziękuje jeżeli ktoś przeczytał do końca i jeżeli są fani władcy pierścieni/hobbita możecie napisać o jakiej postaci/istocie lub rzeczy chcielibyście kolejną „pracę” 

 

 

 

Źródło #1  #2

  • Like 2
  • I love it 4
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś świat "Władcy Pierścieni" w ogóle mnie nie interesował, a zmieniło się to po przeczytaniu "Hobbita". Od tamtej pory uwielbiam tą historię, a bohaterów kocham całym serduszkiem ❤️ 

 

Praca napisana interesująco, chętnie przeczytam kolejne jeśli napiszesz 😊

  • I love it 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.