Jump to content
Opiekun serwera - OTWARTA REKRUTACJA ×
beligol

[18] Tygodnik piłkarski

Recommended Posts

1964550496_Nowyprojekt.webp.ba5e2c41c11a91ffb4612a2724b93fee.webp

Witajcie Katy!

Co słychać po tygodniu w świecie piłkarskim? 

Tego możecie się dowiedzieć już teraz. Postarałem się Wam wybrać najciekawsze wydarzenia z tygodnia!

Zapraszam do lektury!

gwizdek-divider.png.8448af54e2281b331fec887bab8fd242.png

PREMIER LEAGUE

KOLEJNE PROBLEMY Z PRAWEM?

Benjamin Mendy, bo to o nim mowa, piłkarz senegalskiego pochodzenia grający na pozycji lewego obrońcy w Manchesterze City od ponad roku nie pojawił się na boisku! Dlaczego? Od dłuższego czasu Mendy zmaga się z problemami z prawem w związku z dopuszczeniem się gwałtu! Francuz został ponownie oskarżony o rzekome gwałty!

Benjamin Mendy został oskarżony przez 8 kobiet o gwałt i dzięki temu trafił on do aresztu w sierpniu zeszłego roku. Od tamtego momentu piłkarz jest zawieszony. Do tej pory przypisano mu osiem gwałtów, napaści na tle seksualnym, usiłowania gwałtu i napadu z bronią białą. Pod koniec lipca ma odbyć się rozprawa, podczas której 27-letni piłkarz będzie odpowiadał przed sądem. Obecnie Mendy przebywa na wolności dzięki wpłaceniu kaucji, jednak upiera się, że jest niewinny i nic tym młodym kobietom nie zrobił. Jak pisze brytyjski dziennik „The Guardian” do pierwszych rzekomych gwałtów miało dojść na przestrzeni października 2018, aż do listopada 2021 roku. Rozprawa jest zaplanowana na 25 lipca.

Benjamin Mendy pleads not guilty to all nine sex crime charges | Marca

La Liga

KONIEC "PIĘKNEJ" KARIERY?

Gareth Bale kończy swoją przygodę z Realem Madryt! Po prawie dekadzie spędzonej na Estadio Santiago Bernabéu. Dla wielu legenda klubu, a dla drugich?

Na opuszczenie stolicy Hiszpanii przez Walijczyka zanosiło się już od niemal 3 lat, gdy Zinédine Zidane na konferencji prasowej oznajmił, że nie widzi skrzydłowego w swoim zespole i ma nadzieję, że nie wróci z wypożyczenia na wyspy. W ubiegłym już sezonie Bale więcej czasu spędził w gabinetach rehabilitacyjnych niż na boisku. Gareth na zakończenie w pięknych słowach podsumował swoje 9 lat w Madrycie. „Piszę tę wiadomość, aby podziękować wszystkim moim kolegom z drużyny, byłym i obecnym, moim menedżerom, pracownikom zaplecza i kibicom, którzy mnie wspierali. Przybyłem tu 9 lat temu jako młody człowiek, który chciał spełnić swoje marzenie o grze dla Realu Madryt. Zakładać nieskazitelnie biały strój, nosić herb na piersi, grać na Santiago Bernabéu, zdobywać tytuły i być częścią tego, z czego ten obiekt słynie — wygrania Ligi Mistrzów”.

Zdjęcie

Bale do Realu przechodził w 2013 roku po głośnym transferze z Tottenhamu Hotspur, który wyniósł 101 mln euro. O transferze mówiło się już w 2018 roku, w roku, w którym Gareth również nie grał wiele, ale znacznie przyczynił się do zwyciężenia Finału Ligi Mistrzów w Kijowie przeciwko Liverpoolowi. Nastąpiło to jednak w 2020 roku, gdy piłkarz został wypożyczony, tam skąd przybył, na White Hart Lane. Po roku w północnym Londynie wrócił, aby się definitywnie pożegnać z Królewskimi i jego fanami.

Zdjęcie

Serie A

POTROJENIE PENSJI

Nowa umowa dla Rafela Leao, który swoją formą w ubiegłym sezonie zaszokował władze AC Milanu. Według włoskiej prasy La Gazzetta dello Sport władze Milanu przygotowały już nową umowę dla 22-latka!

Rafael Leao w ubiegłym sezonie rozegrał 34 mecze we wszystkich rozgrywkach i w sumie strzelił 14 bramek i asystował 12 razy swoim kolegom z drużyny. Dzięki takim statystykom Portugalczyk został wybranym MVP sezonu 2021/22, co jest bardzo ważnym wyróżnieniem, zważywszy na to, że Milan w tym sezonie zdobył scudetto, na które czekał ponad dekadę. Obecna umowa napastnika wygasa z końcem czerwca 2024 roku, mimo to klub chce poprawić jego warunki i zwiększyć jego pensje trzykrotnie, dzięki czemu będzie zarabiał 4,5 mln euro za sezon gry. W kontrakcie również ma być zapisana klauzula wykupu wynosząca 140 mln euro. Włoska prasa nie piszę czy długość kontraktu też zostanie zmieniona. W artykule można wyczytać, że umowa ma być formą zabezpieczenia. Według La Gazzetta dello Sport piłkarz jest równie wielkim talentem, jak Kylian Mbappe przed transferem do PSG i, że też chce zostać w Mediolanie na dłużej.

zdjecie

BUNDESLIGA

SZOKUJĄCY WYWIAD?

Coś we mnie zgasło. Tego nie da się przeskoczyć. Chce więcej emocji.

Robert Lewandowski otwarcie mówi, że ma dość gry w Bayernie! Po ośmiu latach snajper mówi dość. Tylko że władze klubu są zdziwione tej podstawie polaka. Bo jednak Robert ma ważny kontrakt jeszcze przez rok i mogą z napastnikiem zrobić co chcą. „Odchodzę, bo chcę więcej emocji w życiu. Do końca nie chciano mnie wysłuchać. Coś we mnie w środku zgasło. I nie da się tego przeskoczyć. Nawet jeśli chcesz być profesjonalny, to nie nadrobisz tego”. Lewandowski ma nadzieję, że władze klubu z Bawarii nie będą mu robiły problemów z odejściem tego lata. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca 2023 roku. „Jeśli jesteś w klubie tyle lat, zawsze byłeś w gotowości, byłeś dostępny, pomimo kontuzji i bólu dawałeś z siebie wszystko, to myślę, że najlepiej będzie znaleźć dobre rozwiązanie dla obu stron. A nie szukać jednostronnej decyzji. To nie ma sensu. Nie po takim czasie. Rozumiem, gdybym grał tutaj dwa-cztery lata, ale po takiej drodze pełnej sukcesów i z mojej strony gotowości i wsparcia, to tutaj ta lojalność i szacunek są chyba ważniejsze niż ten biznes”, Robert nie wyobraża sobie, aby Bayern go zatrzymał. „Po co? Jaki piłkarz będzie potem chciał przyjść do Bayernu, wiedząc, że może go coś takiego spotkać? Gdzie są wtedy lojalność i szacunek? Ja zawsze byłem gotowy, spędziłem tu osiem pięknych lat, tyle wspaniałych osób poznałem i chciałbym, żeby tak to zostało w głowie”

Robert Lewandowski w podcaście "WojewódzkiKędzierski" [SŁUCHAJ] - Plejada.pl

Ligue 1

POŻEGNANIE

Marcin Bułka-22 letni bramkarz nowym zawodnikiem OGC Nice. Francuski klub zdecydował się wykupić polskiego bramkarza z PSG.

„Wypożyczony z Paris Saint-Germain na sezon 2021/22 bramkarz Marcina Bułka zostanie w naszym klubie na stałe” - można przeczytać na oficjalnej stronie OGC Nice. Marcin wyróżnił się Pucharze Francji i zostaje w Nicei. Francuskie medią piszą, że Bułka zasłużył sobie na transfer dzięki imponującym występom w Pucharze Francji.
„Były zawodnik grup młodzieżowych Chelsea, bramkarz Cartageny i Châteauroux, który ma imponujące 1,99 centymetrów wzrostu, jest teraz na stałe zawodnikiem OGC Nice” Marcin trafił do klubu z wybrzeża lazurowego na podstawie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu. Młodzieżowy reprezentant Polski został nazwany bohaterem po zapewnieniu Nicei awansu do Finału Pucharu Francji. W Nicei jest jeszcze dwóch bramkarzy Benizet, któremu kończy się kontrakt wraz z końcem sezonu i 21-letni Boulhendi.

Puchar Francji. Marcin Bułka bohaterem Nice. PSG żegna się z rozgrywkami  (sport.tvp.pl)

Na sam koniec chciałbym was zaprosić do składania podań i zadać kilka pytań! :peepoShy:

1. Mendy, co o nim sądzicie o całej sytuacji?
2. Czy Gareth miał piękną karierę w Madrycie, czy może jednak piłkarz zatracony w kontuzjach i w samym sobie?

• I love it 6

• Donor

1. Za tyle przestępstw jeśli oczywiście zapadnie już wyrok powinien tyle posiedzieć, że wróci już na piłkarskiej emeryturze.

2. Zdecydowanie piękna kariera ale fani realu lubią zapominać o tym co dany piłkarz zrobił dla ich klubu.

• I love it 3

1. Za te gwałty, o ile były na pewno (nie wiem) to powinien dostać z 15 lat, ale bądź co bądź to piłkarz ma hajsu, jak lodu może kaucję wpłacić, jeśli będzie miał taką możliwość.
2. Piękną

• I love it 2

• Deserved

1. Jeżeli faktycznie zgwałcił tyle kobiet, to powinien odpowiednio zostać ukarany, ale może być ciężko. Jak nie teraz, to kiedyś na na pewno karma do niego wróci. 

2. Świetny zawodnik, fajny duet tworzył z Cristiano w Real Madryt. Zdecydowanie zasłużył na odpoczynek. 

Dobra robota!

• I love it 3

1. Mimo bogactwa jakie posiada, mógł mieć każdą, nawet na jedną noc, a ten posunął się do czegoś tak okropnego, no cóż jak to mówią od kasy się głowę traci.

2. Niespełniony zawodnik 

• I love it 2

•  Titania locked this topic
  • 10 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.