Jump to content
Narks.

TOP 10 najniebezpieczniejszych dróg na świecie

Recommended Posts

  • Deserved

top10.png

NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH DRÓG NA ŚWIECIE

K1d5rcI.png

10) Yungas Road

Inaczej jest nazywaną drogą śmierci, ponieważ wiele osób na niej ginie. Jej długość to 70 kilometrów i prawie w całości prowadzi wzdłuż stromych oraz niebezpiecznych odcinków. Nie znajdziemy tam żadnych barierek zabezpieczających przed wjechaniem w przepaść, dlatego jest to droga tylko dla odważnych, którzy szukają adrenaliny. 

 

000CWGZLGUYBL4QF-C129-F4.jpg

K1d5rcI.png

9) Atlantic Ocean Road

 Droga jest na zachodzie Norwegii i przebiega wzdłuż jej wybrzeża, jazda tą drogą to nie zapomniana podróż. Ponieważ spotkamy na niej wiele zakrętów, różnicą poziomu oraz piękne widoki. Możemy tutaj również spotkać kierowców samochodów sportowych oraz motocyklistów. Co roku dochodzi do wielu wypadków, ale to jedynie nieduże poślizgi. Droga jest zabezpieczona w różne bariery, aby samochód nie wyleciał. 

 

0.jpeg

K1d5rcI.png

8) Zoji La

To droga co ma zaledwie 9 kilometrów długości, ale przebiega ponad 3 i pół tysiąca nad poziomem morza. Trasa jest często zamknięta przez okres zimowy, a nawet letnim, ponieważ możemy tam spotkać strome zbocza oraz wiatry wiejące z prędkością kilku dziesięciu kilometrów na godzinę. Jednak znajdują się tam turyści ze względu na piękne widoki wizualne, takie jak odśnieżone: ośnieżone szczyty górskie oraz ogromne połacie gęstych dżungli.

 

zojila-pass-ladakh1.jpg

K1d5rcI.png

7) GUOLIANG

Droga, a właściwie jest to tunel znajdujący się w Chinach. Tunel ma 1200 kilometrów długości, 5 metrów wysokości oraz -4 metry szerokości. Odcinek przechodzi przez pasmo górskie, jego budowa trwała 5 lat i na dodatek został on wykonany ręcznie przez 13 mieszkańców miejscowości. Mieszkańcy mieli pod ręką jedynie młoty i kilofy. 

 

LmpwZw.jpg

K1d5rcI.png

6) SKIPPERS CANYON

Droga leży na południowej zachodzie Nowej zalendii, ma długość 22 kilometrów. Została wybudowana 140 lat temu przez robotników z najbliższej kopalni, którzy stworzyli ją w ciągu 22 lat, jedynie za pomocą dynamitu i narzędzi ręcznych. Droga w całości jest nie utwardzona,  prowadzi wzdłuż ściany górskiej oraz dużej ilości zakrętów i wąskich mostów. Jednak gdy zdecydujemy w podróż, to nie znajdziemy zbyt dużo czasu na podziwianie widoków ze względu na odbywający się ruch w dwie strony, a pas ruchu jest tylko jeden. 

 

img-1536244019-3346-14376-p-8322A9F4-945C-6A47-3BF49FFAB8D1CE75-2544003__aWxvdmVrZWxseQo_CropResizeWzUwMCwzNzUsODAsImpwZyJd.JPG

K1d5rcI.png

5) DALTON HIGHWAY

To jedna z najbardziej odizolowanych ośrodków miejskich w Stanach Zjednoczonych. Została zbudowana w 1974 roku jako droga zaopatrzeniowa dla Ropociągu Trans-Alaska. Droga wiele razy była pokazywana  w programach telewizyjnych np. w najtrudniejsze zawody w Ameryce. Gdyby nagle zepsuł Ci się samochód, to byś był zmuszony iść kilka godzin w minusowej temperaturze do najbliższego punktu, gdzie udzielono by Ci pomocy. 

 

d47c0e105c813632fdf9637a31f7074b.jpg

K1d5rcI.png

4) Kabul - Jalalabad Highway

Patrząc na poniższą fotografie, może się wydawać, że jest to dosyć bezpieczna droga, ponieważ jest dwupasmowa. Niestety kierowcy w Afganistanie wychodzą z założenie, że skoro jest tyle miejsca, to można jechać z dużą prędkością i nic się nie stanie - wręcz przeciwnie. Dużo osób zginęło na tej drodze i na dodatek dochodzą do tego ataki samobójcze oraz porwania przez Talibów. 

 

660k9kqTURBXy85MGQ4NTlmYzJjYzEyOTUxOTA4ZDEzZTVjOWM4ZWQ4Ni5qcGVnkZMCzQOYAIKhMAWhMQE

K1d5rcI.png

3) Halsema Highway

Droga na Filipinach ma aż 100 kilometrów i przede wszystkim nie należy do łatwych. Początkowa trasa wydaje się normalna, ponieważ jest pokryta betonem, ale dalej nie jest tak kolorowo. Powodem tego jest nieutwardzona powierzchnia, która bywa śliska, a ze względu, że obok znajduję się las, to często występuje i mgła. Kierowcy muszą mieć się na baczności, ponieważ mgła mocno ogranicza widoczność, a niebezpiecznych zakrętów oraz przepaści wcale nie brakuje. 

5-najniebezpieczniejsze-drogi-halsema-hi

K1d5rcI.png

2) Sichuan – Tibet Highway

Nie jednego kierowcę droga może zmylić ze względu na swój wygląd! Droga Sichuan jest uznawana za najniebezpieczniejszą, a jednocześnie za najpiękniejszą dróg na świecie! Długość trasy to jedynie 2,1 tys. km, a wynosząca wysokość to aż 3500 metrów! Ze względu na znaczną wysokość kierowcy są narażeni na omdlenia z powodu niskiego poziomu tlenu oraz licznych zakrętów.

 

dddda94ff03a4b8aa05ab1fd1adb1447.jpg

K1d5rcI.png

1) Taroko Gorge Road

Jest to niezwykła droga, która przebiega przez Park Narodowy w Tajwanie. Nie dość, że zobaczymy dużo zieleni to i również przepiękne wodospady, które co roku przyciągają do siebie mnóstwo turystów. Jednak za tym wszystkim kryją się bardzo niebezpiecznie i ciemne drogi, ponieważ trasa jest wzdłuż tunelu, który nie jest w żaden sposób oświetlony. 

 

road-nature-landscape-valley-rock-format 

 

źródło: #1

  • Like 1
  • I love it 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.