Jump to content
×
×
  • Create New...

Rekrutacja

Wszystkich zainteresowanych adminowaniem zapraszamy

Zobacz

Sponsorzy / Partnerzy

[4] Ciekawostki - Cocker Spaniel Angielski


Recommended Posts

Siemaneczko! Przed nami już kolejna odsłona ciekawostek i informacji o poszczególnych rasach psów. Na tablicę naszych ekranów komputerowych bądź telefonów trafia dzisiaj Cocker Spaniel Angielski! Zapraszam do przeczytania!

 

Cocker Spaniel Angielski to niewielki piesek o pochodzeniu myśliwskim, obecnie wykorzystywany jako towarzysz rodziny. Został on wyhodowany jako pies myśliwski do wypłaszania ptactwa łownego. Rasa ta jest znana od XIX wieku, chociaż jej początki sięgają kilkuset lat wcześniej, u ówczesnych psów w typie spaniela. 

 

Spaniele przybyły do Anglii wraz ze swoimi hiszpańskimi właścicielami, a niektórzy angielscy arystokraci kupili lub otrzymali je jako podarki. Wykorzystywali te psy w swoich posiadłościach do celów myśliwskich.

 

cocker-spaniel-english-2415289_1280.thumb.jpg.649daa85dece8ccf0ab6677c599d1b35.jpg

 

W roku 1893 Kennel Club w Wielkiej Brytanii uznał cocker spaniele za odrębną rasę. Dopiero w 1946 roku American Kennel Club uznał oba typy cockerów za odrębne rasy i przyjął dla nich nazwy cocker spaniel angielski i cocker spaniel amerykański. Pod koniec lat 50 XX wieku cocker spaniel angielski cieszył się już dużą popularnością na całym świecie.

 

Maść Psa z reguły jest jednokolorowa (czarna, złota, czarna-podpalana, czekoladowa-podpalana, czekoladowa), zdarzają się również przypadki, gdzie maść ta jest kolorowa (biało-czekoladowa, biało-czarna, biało-pomarańczowa, biało-złota, lemon roan, tricolour, orange roan, blue roan, liver roan).

 

Przedstawiciel tej rasy mocno przywiązuje się do właściciela i źle znosi samotność. Bez problemu spędzi sam kilka godzin dziennie, jeśli go tego nauczymy, ale nie powinien być izolowany od rodziny czy trzymany w kojcu. Cockery dość łatwo przystosowują się do nowych warunków, dlatego dobrze wychowany pies nie przysporzy nam problemów podczas wakacyjnych wyjazdów. Piesek ten jest cierpliwy, wesoły i niezmordowany w zabawie.  Lepiej dogada się ze starszymi dziećmi, młodsze pociechy trzeba nauczyć odpowiedniego obchodzenia się z nim.

 

english-cocker-spaniel-5937753_1280.thumb.jpg.01f88118cdc14e0a5084613a9dfbdf3c.jpg

 

 

Pieski te są znane ze swoich długich uszu, które niestety są podatne na infekcje. Wymaga regularnego czesania i szczotkowania. W razie potrzeby można kąpać lub używać suchego szamponu. Włosy na stopach należy szczesywać na palce i przycinać równolegle do podeszew. Należy wyskubać włosy wokół poduszeczek, ale nie spomiędzy palców. 

 

Przedstawię Wam również kilka wad oraz zalet posiadania Spaniela:

 

Wady:

 

- wymaga systematycznej pielęgnacji

- bywa uparty i samodzielny

- lubi szczekać

 

Zalety:

 

- oddany właścicielowi

- łagodny i przyjacielski

- nadaje się dla starszych dzieci

- czujny i spostrzegawczy

- chętnie się uczy

- może uprawiać psie sporty

- tolerancyjny wobec psów i innych zwierząt domowych

- nadaje się do mieszkania w bloku

 

 

dogs-4716739_1280.thumb.jpg.230ce1cc4eb92c78c1e05f50ed06ed08.jpg

  • Like 3
  • I love 5
Link to comment
Share on other sites

Bardzo kochana rasa, tylko właśnie minus że trzeba na bieżąco pielęgnować ich sierść i loczki. 

 

Super praca! :) 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Dlaczego Jesteśmy legendą?

Katujemy.eu to sieć serwerów Counter Strike nieustannie rozwijającą się dla Was od 2014 r. Oferujemy w pełni dopracowane i stabilne serwery, odpowiedzialną oraz zorganizowaną administrację, dzięki której nasze serwery, jak i forum cieszy się bardzo dużą renomą. Dysponujemy ogromną ilością wszelakich trybów rozgrywki, co pozwala Wam wybrać coś dla siebie. Nie czekaj i dołącz do nas, abyśmy wspólnie tworzyli jedną społeczność graczy.