Jump to content
×
×
  • Create New...

Rekrutacja

Wszystkich zainteresowanych adminowaniem zapraszamy

Zobacz

Sponsorzy / Partnerzy

[3] Ciekawostki - Golden Retriever


Recommended Posts

Siemaneczko! Przed nami już trzecia odsłona ciekawostek i informacji o poszczególnych rasach psów. Na tacę trafia dzisiaj Golden Retriever! Zapraszam do przeczytania!

 

Początki Golden Retrivera są dosyć kontrowersyjne. Rasa, która miała pomagać w polowaniach została uznana jednak za rasę psów rodzinnych. Rasa ta pochodzi z Wielkiej Brytanii (Szkocja). Została wyhodowana pod koniec XIX wieku. 

 

Goldeny prawdopodobnie zostały wyhodowane przez lorda Dudleya Mjoribanksa. W 1858 roku lord miał obejrzeć przedstawienie rosyjskiej grupy cyrkowej, którego główną atrakcją były pokazy kilku owczarków o żółtawej maści. 

 

golden-retriever-der-auf-sand-an-einem-park-mit-nachmittagssonne-sitzt_181624-1393.thumb.jpg.b7a5ab85758aa83489066d75f398f839.jpg

 

Pies ten jest znany ze swojej lśniącej, złotej sierści o średniej długości. Ma bardzo przyjazny wygląd, wykazuje doskonałą symetrię sylwetki i płynność ruchów. Dorosły pies ma od 56 do 61 cm wysokości i waży od 30 do 34kg. Dorosła suka ma od 51 do 56 cm wysokości i waży od 27 do 32kg. 

 

Z charakteru pies jest bardzo łagodny i ma bardzo zrównoważone usposobienie. W większości przypadków bez problemu przystosowuje się do życia w rodzinie. Uwielbia brać udział we wszystkich rodzajach aktywności, zarówno w domu jak i na dworzu. Jest przede wszystkim psem aportującym.  Będzie próbował aportować wszystko, co stanie na jego drodze. Baaaardzo lubi się kąpać, nie tylko w wodzie! Pies ten ma jednak skłonność do martwienia się. Dlatego podczas szkolenia należy traktować je bardzo łagodnie.

 

Golden-Retriever.jpg.7a75067f3899f3f7fca7e3c906e44d54.jpg

 

Jak wiele innych ras, golden retrievery mogą cierpieć na dziedziczne schorzenia oczu oraz dysplazję stawów biodrowych i łokciowych (która może być bolesna i doprowadzić do problemów z poruszaniem się). Z tego powodu przed reprodukcją ważne jest przebadanie ich wzroku i stanu stawów biodrowych.

 

By utrzymać dorosłe golden retrievery w dobrej kondycji, należy zapewnić im rozsądną ilość ruchu. Należy jednak uważać, by nie przećwiczyć szczeniąt, bo może to doprowadzić do późniejszych problemów z kośćmi i stawami. Dorosłemu psu tej rasy wystarczy kilka godzin ruchu dziennie, ale z chęcią porusza się więcej, jeśli będzie miał okazję.

 

golden-retriever-02-1024x682.thumb.jpg.4505ffacf8546c05a5edc13006e5a69e.jpg

 

Duże psy mają większy apetyt niż małe rasy. Ponadto potrzebują innego doboru składników odżywczych, w tym minerałów i witamin. Golden retrievery są podatne na wzdęcia i problemy żołądkowe. Mniej obfite, częstsze posiłki mogą zminimalizować to ryzyko.

 

Golden retrivery mają gęstą sierść. Z tego powodu powinny być regularnie pielęgnowane. Naturalnie wodoodporny podszerstek jest bardzo gruby. Nie wolno dopuścić do jego zmierzwienia, może to bowiem wywołać u zwierzęcia niepotrzebny ból. 

  • I love 7
Link to comment
Share on other sites

Jedna z najukochańszych ras. :pepelove: Wczoraj na spacerze widziałam szczeniaka goldena, takie małe słodkie puchate zwierzątko, nic tylko tulić. :D

  • I love 1
Link to comment
Share on other sites

Śliczne psiaki, a do tego jakie kochane! 

Plusik za pracę, bo ładnie wykonana. :pepelove:

  • Thanks 1
  • I love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Dlaczego Jesteśmy legendą?

Katujemy.eu to sieć serwerów Counter Strike nieustannie rozwijającą się dla Was od 2014 r. Oferujemy w pełni dopracowane i stabilne serwery, odpowiedzialną oraz zorganizowaną administrację, dzięki której nasze serwery, jak i forum cieszy się bardzo dużą renomą. Dysponujemy ogromną ilością wszelakich trybów rozgrywki, co pozwala Wam wybrać coś dla siebie. Nie czekaj i dołącz do nas, abyśmy wspólnie tworzyli jedną społeczność graczy.