Jump to content
×
×
  • Create New...

Rekrutacja

Wszystkich zainteresowanych adminowaniem zapraszamy

Zobacz

Sponsorzy / Partnerzy

[2] Ciekawostki - Beagle


Recommended Posts

Witajcie w drugiej odsłonie ciekawostek o poszczególnych rasach psów!

Dzisiaj zajmiemy się rasą Beagle.

 

 

Beagle to pies pochodzący z Anglii. Ich przodkowie były hodowane do polowań na dzikie zwierzęta, szczególnie na lisy i zające. Wzmianki o pierwszych psach tej rasy można znaleźć w źródłach historycznych z XV wieku.

 

Beagle to przede wszystkim psy rodzinne. Bardzo dobrze czują się w domowym zaciszu oraz uwielbiają dzieci jak i inne zwierzęta domowe. Mają bardzo dużo energii i są przyjazne dla otoczenia. 

 

Beagle-Welpe.thumb.jpg.bf4632b9cad0cc33be55776f40063f55.jpg

 

Beagle z reguły nie są dużymi pieskami. Mają krótką i gładką sierść. Ich umaszczenie jest rudo, czarno, białe. Ważnym szczegółem jest biała końcówka ogona. Sierść tych psów jest bardzo łatwa w pielęgnacji więc nie trzeba się jakoś o nią troszczyć. Beagle są psami o doskonałej kondycji zdrowotnej i dożywają sędziwego wieku 16-18 lat. Są dosyć wysportowane, więc można z nimi również pobiegać! Ich waga waha się pomiędzy 10-15kg a wzrost do 35cm.

 

Niestety też mają swoje problemy zdrowotne, a są one takie:
- problemy związane z urazami
- infekcje czy osłabienie systemu immunologicznego

choroby będące wynikiem czynników genetycznych – tutaj rzadko spotyka się choroby takie jak: padaczka, dysplazja czy dziedziczne choroby oczu. Z powodu długich, zwisających uszu, Beagle są podatne na infekcje bakteryjne lub grzybicze tych okolic ciała i wymagają one starannej pielęgnacji.

 

Pieski te są znane z tego, że nie lubią zostawać same na długo w domu, bo wtedy mogą zacząć psocić i rozwalać nasze rzeczy, na przykład kanapę albo kapcie. Sam ze swojego doświadczenia wiem, że są one baaaaardzo psotne i czasami potrafią pokazać pazur. Lubią też kraść rzeczy, które spadną nam na podłogę.

 

Beagle-Welpe-an-der-Leine.jpg.6060c6e8f3d056f360ff6ac1972b9b26.jpg

 

Ich tresura też nie jest łatwa, bo są to psy bardzo uparte i nie są one polecane dla osób, które nigdy wcześniej nie miały psa. Są też samowolne, więc robią to co chcą robić!  Jedną z niewielu wad, jakie ten pies posiada jest nieumiejętność stróżowania więc jeśli ktoś chciałby Was okraść to niestety, ale ten pies wam nie pomoże!

 

Zarazem pies ten jest dosyć odporny na różne czynniki atmosferyczne. Nie przeszkadza im deszcz, śnieg czy upał, one i tak będą biegać w polu nie zważając na pogodę, ale nie należy ich przetrzymywać cały dzień na zewnątrz bo są to psy domowe. 

 

Beagle uwielbiają jeść. Zdarzają im się skłonności do tycia przez ich jedzenie, więc nie służy im to na zdrowie. Ich dieta powinna być bogata w różne składniki odżywcze, psy te powinny jeść suchą karmę wzbogaconą wapnem, biotyną, poza tym warto też gotować dla psa domowe posiłki, składające się z ryżu, mięsa i warzyw.

 

Pieski rasy Beagle jako psy myśliwskie, mają naturalną tendencję do gonienia za zwierzyną. Może to być nieco kłopotliwe na spacerach, dlatego trzeba je mocno trzymać.

 

Beagle należą do żywiołowych ras – są dość głośne i lubią często szczekać.

 

beagle-hunderasse-760x560.jpg.c36ee13a9a75ccefa8ba774b7ccc00ee.jpg

 

Dzięki za przeczytanie!

  • Like 1
  • I love 6
Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

Często trafiają do nie odpowiednich właścicieli, którzy nie potrafią się nimi zająć. 

 

Dobra robota. 

  • I love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Dlaczego Jesteśmy legendą?

Katujemy.eu to sieć serwerów Counter Strike nieustannie rozwijającą się dla Was od 2014 r. Oferujemy w pełni dopracowane i stabilne serwery, odpowiedzialną oraz zorganizowaną administrację, dzięki której nasze serwery, jak i forum cieszy się bardzo dużą renomą. Dysponujemy ogromną ilością wszelakich trybów rozgrywki, co pozwala Wam wybrać coś dla siebie. Nie czekaj i dołącz do nas, abyśmy wspólnie tworzyli jedną społeczność graczy.