Jump to content

Nowe
Serwery

Chcesz dołączyć do nas ze swoimi serwerami? Zgłoś się do Właściciela forum!

Napisz!

Rekrutacja
Trwa

Rekrutacja na Opiekunów serwera Trwa! Nie czekaj i złóż podanie już teraz!

Zobacz temat

Wykapany Ojciec

drenn
 Share

Recommended Posts

Czy przerażała Was kiedyś wizja więcej niż trójki dzieci? Jeśli tak, to ta produkcja jest dla Was.

Film z roku 2014 opowiada bohaterze z polskimi korzeniami, a imię jego Dave Wozniak. 20 lat wcześniej ten beztroski gość dorabiał sobie jako anonimowy dawca nasienia pod pseudonimem "buhaj", nie liczyły się wtedy konsekwencje, lecz pieniądze.

Dziś Dave niewiele się zmienił, wciąż jest nieco nieudolnym lekkoduchem, którego wszyscy lubią. Byłby też bezrobotny, gdyby nie fakt, że w rodzinnej firmie zatrudnia go własny ojciec, jako dostawcę mięsa. Ciekawe jest jednak stwierdzenie właśnie jego ojca, który mówi mu, że mimo iż jest najwolniejszym dostawcą, ciągle się spóźnia i nie można na nim polegać, to każdy go lubi i ma w sobie coś dzięki czemu każdy się uśmiecha.

Sytuacja komplikuje się gdy okazuje się, że nasz "buhaj" spłodził 533 dzieci, z czego 142 wystąpiło na drogę sądową by go poznać.

I to tutaj zaczyna się najlepsza część filmu, gdy nasz bohater postanawia w końcu dorosnąć i zostaje anonimowym aniołem stróżem dla części ze swoich dzieci.

Mimo, że jest ich ojcem, to każde jest inne. Mamy tutaj niedoszłych samobójców, aktorów, gwiazdy sportu, czy nieudaczników życiowych. Trafia się nawet dziecko całkowicie sparaliżowane. 

Film w założeniu miał być komedią,wyszło  jednak coś pomiędzy tym a rodzinnym filmem obyczajowym. Nie uświadczymy tu scen drastycznych, czy takich po których złożymy się na pół ze śmiechu, lecz mimo to film jest bardzo sympatyczny. Momentami podniesie się kącik naszych ust, innym razem uroni łza. 

Bardzo miłe jest też ujęcie pochodzenia rodziny bohatera przy świątecznym, rodzinnym obiedzie, wraz ze słynnym "na zdrowie!"

Mimo iż film nie powala, to można śmiało polecić go na miłe rodzinne wieczory. Produkcja robi kilka rzeczy po trochu: uczy, bawi, ostrzega, doradza.

Osobiście bardzo polecam.

Ciekawostka: Oryginalny tytuł to "Delivery man".

pierwszy zwiastun:

drugi zwiastun:

• Like 3

Aktor dobry to i film też. Kiedyś byłam na premierze i szczerze mówiąc był to jeden z kilku filmów na których się nie zawiodłam. Mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu niezależnie od tego jakie gatunki ktoś lubi ;) 

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.