Jump to content
Asuna

Kartka z kalendarza [345]

Recommended Posts

  • Deserved

rE7kzMi.png

Witam wszystkich czytelników w kolejnej odsłonie "Kartki z kalendarza".
Zapraszam do zapoznania się z treścią!

22k.png.9db478c6c5ccd19d44ffff1394e061ff.png

Sobota, 12 czerwca 2021 roku.

Do końca roku pozostało 202 dni.

Wschód słońca zastał nas o godzinie 04:12.

Zachód słońca będzie o godzinie 20:59.

22k.png.9db478c6c5ccd19d44ffff1394e061ff.png

Dzisiejszego dnia imieniny obchodzą:

Alicja, Antonina, Celestyna, Czesław, Czesława, Ewa, Franciszek, Gwidon, Jadwiga, Jan, Jan Nepomucen, Janina, Jarogniew, Jarogniewa, Julia, Kacper, Leo, Leon, Leona, Marcin, Maria, Michał, Miecisław, Mieczysław, Mieczysława, Miesław, Mojsław, Narcyz, Natalia, Onufry, Placyd, Stefan, Tadea, Tadeusz, Władysław, Władysława, Wyszemir, Zygmunt

 

Złota myśl na dziś:

"Dopóki nie będziesz cenić siebie, nie będziesz cenić własnego czasu."

~ M. Scott Peck

22k.png.9db478c6c5ccd19d44ffff1394e061ff.png

Nietypowe święta: 

 

Dzień Stylisty Paznokci

Przedstawiciele tej grupy zawodowej swoje święto obchodzą od 2011 roku. W ramach obchodów odbywają się bezpłatne szkolenia, warsztaty czy konkursy.

 

Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Pracy Dzieci

Święto ustanowiła w 2002 roku Międzynarodowa Organizacja Pracy, a jego celem jest zwalczanie procederu wyzysku dzieci. W Polsce Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Pracy Dzieci obchodzimy od 2004 roku. W tym samym roku zakazano w naszym kraju zatrudniania osób, które nie ukończyły 16 lat.

 

Międzynarodowy Dzień Falafela

Falafel to popularna potrawa wegańska w krajach arabskich, która również w Polsce ma swoich zwolenników. Te smażone kulki lub kotleciki z przyprawionej ciecierzycy bądź bobu z sezamem można dziś dostać w wielu miejscach po bardzo promocyjnej cenie.

 

Święto Służby Ochrony Państwa

Osoby dbające o ochronę kraju nieraz narażają swoje życie oraz zdrowie, dlatego zostało ustanowione Święto Służby Ochrony Państwa. Pozwala ono na docenienie zaangażowania i poświęcenia funkcjonariuszy SOP.

 

Światowy Dzień Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych

Pomysłodawcą tego grubymi nićmi szytego święta jest Danielle Landes, która w 2005 roku stwierdziła, że miłośnicy robienia na drutach powinni mieć jeden dzień, w którym będą mogli się poznać i rozwijać swoją pasję wspólnie. Tym bardziej, że robienie na drutach to zwykle czynność, której ludzie oddają się w odosobnieniu. Publiczne obchody, które odbywają się zwykle w pierwszej połowie czerwca, mają również rozwiać powszechny mit, że na drutach robią wyłącznie „babcie”. Dlatego na oficjalnej stronie święta można zgłosić swój własny druciany event lub dołączyć do istniejących – na liście wszystkie strony świata: m.ni. USA, Australia, Włochy, Finlandia i RPA. Święto stało się na tyle popularne, że w 2012 roku zorganizowano już nie Dzień, ale Tydzień Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych. Obchody nie omijają również naszego kraju – Polacy jednak organizują się „na własną rękę”, najczęściej przez fora internetowe.  
Pierwsze formy dziergania pojawiły się już w Egipcie kilka wieków przed naszą erą, w Europie natomiast zwyczaj rozpowszechnił się pod koniec średniowiecza. Tradycyjnie jest to zajęcie, któremu oddawały się najczęściej kobiety, choć swoją przygodę z nićmi mieli (lub wciąż mają) np. Charles Dickens, Ryan Gosling czy George Lucas. Robienie na drutach dla innych często kojarzone jest z wyrazem głębokiej troski i zaangażowania – uszycie na przykład swetra zajmuje nieraz wiele tygodni. Korzyści jednak dotyczą obu stron – badania wykazały, że rytmiczny i powtarzalny charakter robienia na drutach pomaga zredukować stres oraz obniżyć ciśnienie. Co więcej, podczas dziergania wytwarzają się hormony dobrego samopoczucia, czyli serotonina i dopamina. 

 

22k.png.9db478c6c5ccd19d44ffff1394e061ff.png

12 czerwca - urodziny znanych osób:

George H. W. Bush, amerykański polityk, wiceprezydent i prezydent USA

Kamila Małgorzata Pietrzak, polska aktorka

Anja Rubik, polska modelka

Kevin López, hiszpański lekkoatleta, średniodystansowiec

 

12 czerwca - urodziny osób z forum:

 

@ `YoFi

@ BezStresu

@ bonJour

@ Chrupek

@ Dawid1988

 

Wszystkiego najlepszego! :party:

22k.png.9db478c6c5ccd19d44ffff1394e061ff.png

Piosenka dnia:

 

 

  • Like 1
  • I love it 7
Link to comment
Share on other sites

  • Guest locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.