Jump to content
×
×
  • Create New...

Rekrutacja

Wszystkich zainteresowanych adminowaniem zapraszamy

Zobacz

Sponsorzy / Partnerzy

List do VALVE od drużyn z zespołu CIS w sprawie przeprowadzenia śledztwa w sprawie AKUMA


dejmanoXD
 Share

Recommended Posts

  • Moderator

Na wstępie krótka informacja ode mnie, kto to AKUMA? 

Akuma to ukraiński zespół, który bez większych problemów pokonał dwa zespoły tier1 będąc ledwie na 50 miejscu w rankingu światowym. Pokonywali również inne zespoły bez wysiłku 2:0. Gracze od razu zauważyli, że jest coś nie tak patrząc na zachowanie zawodników AKUMA.

 

 

Drogi zespole CS:GO,

Chcemy podzielić się naszą opinią na temat turnieju RMR dla CIS prowadzonego przez RESF. Naszą wspólną troską jest podejrzenie nieuczciwej gry ze strony drużyny / graczy AKUMA. Na podstawie informacji, które posiadamy, podejrzewamy, że zespół/gracze AKUMA otrzymywali dane na żywo od osób trzecich na zewnętrznych urządzeniach, aby uzyskać nieuczciwą przewagę w postaci możliwości stałego obserwowania pozycji przeciwników na mapie.

W swoim oświadczeniu RESF twierdzi, że nie znaleziono żadnych dowodów na to, że Akuma naruszyła zasady turnieju. Mamy jednak wątpliwości, czy śledztwo przebiegało zgodnie z wszystkimi odpowiednimi protokołami z powodu następujących ograniczeń:

- Komunikacja TeamSpeak nigdy nie była nagrywana. Drużyny wielokrotnie kwestionowały tę decyzję i prosiły o nagrywanie całej komunikacji, ale ich prośby były odrzucane. RESF tłumaczył to faktem, że nagrywanie komunikacji z TS-a nie było w wymaganiach Valve. Wierzymy jednak, że nagrywanie komunikacji z TeamSpeaka od dawna jest normą na każdym dużym turnieju, nie wspominając o kwalifikacjach do Majora;
- Nie było antycheatów firm trzecich, co od dawna jest standardem w branży i dodatkowym narzędziem dla każdego wiodącego organizatora turnieju;
- W niektórych meczach nie było opóźnienia GOTV, podczas gdy w innych opóźnienie wynosiło do 30 sekund.

Biorąc to pod uwagę, prosimy o zaangażowanie ESIC lub innego kompetentnego organu nie tylko do przeprowadzenia pełnego dochodzenia w sprawie AKUMY, ale także do opracowania protokołów, które zapewnią, że taki scenariusz nie powtórzy się w przyszłości. Jeśli zasadność działań AKUMY zostanie potwierdzona, pomoże to również graczom poprzez zminimalizowanie presji, z jaką mogą się spotkać ze strony społeczności w przyszłych turniejach.

Biorąc pod uwagę specyfikę opisanej sytuacji, jesteśmy chętni do dostarczenia wszelkich informacji, jakie posiadają nasze drużyny, aby znaleźć prawdę za tym, co się stało.

Na nadchodzące turnieje, niezależnie od wyniku dochodzenia, uważamy, że należy rozważyć następujące wymagania:

- Dostawcy danych mogą publikować dane tylko z 20-30 sekundowym opóźnieniem;
- Komunikacja z TeamSpeaka musi być nagrywana przez wszystkie drużyny w każdym meczu;
- GOTV musi mieć 120-sekundowe opóźnienie;
- Oprócz kamery przed graczem, powinna być dodatkowa kamera rejestrująca cały setup gracza;
- Dodatkowy anti-cheat poza VAC-iem;
- Inne (do ustalenia).

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dostawcy danych są istotną częścią ekosystemu CS:GO i tak powinno pozostać. Musimy jednak upewnić się, że te dane są bezpieczne dla tych, którzy chcą nadużywać systemu i zdobywać nieuczciwą przewagę nad przeciwnikami.

Czekamy na wasze opinie.

Z poważaniem,

100PG
1WIN
bankaPepsi
Entropiq
forZe
Gambit
Grond
IN.GAME
K23
NAVI
Nemiga
Team Spirit
Team Unique
Trident
Virtus.pro 

 

 

  • Like 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Dla mnie akcja z mida na Duscie kiedy we dwóch chowali broń jest dowodem na to że mieli jakieś wspomagacze bo kto patrzy  co chwilę  na radar podczas chowania broni kiedy widzisz swojego jedynego teammate na ekranie czyli nie musisz spoglądać gdzie jest on ustawiony i jaką kryje pozycje a jakiej nie kryje xd

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • visek locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Dlaczego Jesteśmy legendą?

Katujemy.eu to sieć serwerów Counter Strike nieustannie rozwijającą się dla Was od 2014 r. Oferujemy w pełni dopracowane i stabilne serwery, odpowiedzialną oraz zorganizowaną administrację, dzięki której nasze serwery, jak i forum cieszy się bardzo dużą renomą. Dysponujemy ogromną ilością wszelakich trybów rozgrywki, co pozwala Wam wybrać coś dla siebie. Nie czekaj i dołącz do nas, abyśmy wspólnie tworzyli jedną społeczność graczy.