Jump to content

Serial - Czarnobyl.

Recommended Posts

Witajcie! Dzisiaj przygotowałem dla Was coś z innej beczki. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. 

Przy oglądaniu tego serialu spędzicie około 7 godzin. Według mnie to niewiele, a warte obejrzenia.

 

jhZa0EntVbJoQLiWNiU_4dAGtpoOSzco1B2Sc0-X

 

Nazwa: Czarnobyl / Chernobyl

Rok produkcji: 2019 r.

Znani aktorzy: Jared Harris, Emily Watson oraz Stellan Skarsgard.

Informacje: Serial opowiada o wybuchu bomby jądrowej  w Czarnobylu na Ukrainie, która miała miejsce 26 kwietnia 1986.  Co może Was zachęcić do obejrzenia? Do obejrzenia zachęci Was historia, która nie jest fikcyjna. Jedyną nieprawdziwą osobą jest Ulana Khomyuk, która stanowi połączenie kilku naukowców związanych z wyjaśnieniem przyczyn katastrofy. Również jest świetna ścieżka dźwiękowa - dodaje strachu i trzyma w niepewności. Serial dostał 2 nagrody Złoty Glob, 19 innych nagród i 27 nominacji.

 

Serial można znaleźć na HBO GO, filmweb.

filmweb

HBO GO

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serial oczywiście polecam. Bardzo dobry. Ale jeżeli chodzi o powiązanie z rzeczywistością, to jest dużo rzeczy nieprawdziwych, wiele wydarzeń wydarzyło się przed katastrofą, długo po, bądź w ogóle nie miały miejsca. Niektóre postaci też zostały pokazane w inny sposób, niż były w rzeczywistości. Także nie bardzo polecam brać tego serialu jako rzetelne źródło informacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądałem jakiś czas temu, jak tylko wyszło na HBO GO - powiem tak nie jest zły, ale nie jest też jakiś bardzo dobry, ale to też zależy od gustu a tym się nie dyskutuje :) 

 

Wolałbym żeby mi wcześniej nowy sezon Stranger Things wypuścili na Netflixie - taka mała dygresja :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ The Denver - Zmienisz zdanie jak obejrzysz ten serial i sam sobie wyrobisz opinie. Bardzo dużo uczy on o życiu i jak do niego powinniśmy podchodzić.

@ Flow - To nie jest serial 1:1 który ma odzwierciedlić co się tak naprawdę stało w chernobylu, nawet sami twórcy na swojej stronie się chwalą, że spora część rzeczy została zmieniona na poczet filmu, co jest oczywistym ruchem, aby serial nabrał więcej dramaturgi itp.

 

Zachęcam do obejrzenia tego serialu, bo jest kosmos. Jak na razie nie powstał żaden inny serial/film który może konkurować z tematyką Chernobyla na tym poziomie co robi ten serial.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Karcok Ja o tym wiem :default_biggrin:, to nie jest serial dokumentalny czy biograficzny, żeby było przeniesienie 1:1. Chodziło mi o to, żeby nie brano tego serialu jako bardzo rzetelnego źródła informacji o tym co się stało w Czarnobylu i jaka była cała otoczka z tym związana, bo to jednak serial. :default_biggrin:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Dlaczego Jesteśmy legendą?

Katujemy.eu to sieć serwerów Counter Strike nieustannie rozwijająca się dla was od 2014 r. Oferujemy w pełni dopracowane i stabilne serwery, odpowiedzialną oraz zorganizowaną administrację, dzięki której nasze serwery, jak i forum cieszy się bardzo dużą renomą. Dysponujemy ogromną ilością wszelakich trybów rozgrywki co pozwala wam wybrać coś dla siebie. Nie czekaj i dołącz do nas, abyśmy wspólnie tworzyli jedną społeczność graczy.

×
×
  • Create New...